Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy - nadszedł ten czas, że i ja zadam pytanie z #programowanie a bardziej #naukaprogramowania. Ogólnie chciałbym się zająć może czymś w rodzaju modelowania numerycznego.

Mam w tym roku przedmiot na którym prowadzący, żyje w świecie - tylko Fortran (77/90) i java. I przekonuje, że Fortran jest najlepszy - a on sam jest raczej mocno specyficznym człowiekiem na tyle, że nie biorę jego słów na wiarę. Spotkałem się z opiniami, że Fortran? hehe, ktoś na tym jeszcze pisze?. Oraz, że w takich sprawach tylko C/C++.

Co powiedzą na ten temat Mirasy znające realia rynku pracy? Albo przynajmniej wolni strzelcy z 10k na miesiąc ;))
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@babisuk: Jeśli idziesz w archeoegzotykę to polecam COBOL. Szybko nie wyjdzie z uƶycia, a specjalistów nie ma, bo poumierali. W przeciwnym wypadku fortran sobie odpuść.
  • Odpowiedz
@babisuk: Taka specjalizacja jest o tyle slaba ze mozesz na dluzej byc przywiazany do jednego pracodawcy i zmiana pracy moze sie zawsze wiazac ze zmiana miasta lub kraju. O ile to jest spoko jak masz 25 lat to bedzie gorzej w wieku 35. Z Java i doswiadczeniem to 10k+ w kazdym duzym miescie dostaniesz
  • Odpowiedz
może czymś w rodzaju modelowania numerycznego.


@babisuk: Zainteresowałbym się językami funkcyjnymi lub z elementami funkcyjnych np. Scala, Clojure. Chodzą na maszynie Javy, więc możesz korzystać z tych samych API co Java, więc można powiedzieć, że umiejętności w pewien sposób się dublują.

Jak wolisz pisać OOP to C#/Java, jeżeli wolisz funkcyjnie to te, które wymieniłem. Styl funkcyjny (trochę jak matlab, operowanie bardziej niezmmienymi wartościami niż przebiegiem logiki programu) co do modelowania
  • Odpowiedz
@hip0ne: Poleciłem w przeciwieństwie do Ciebie języki a) popularne b) kompilowane do natywnego kodu c) z mocnym wsparciem dla programowania funkcyjnego

więc nie wiem skąd ten śmiech, masz rację najlepiej niech w Pythonie takie rzeczy robi.
  • Odpowiedz