Wpis z mikrobloga

@bastianbastiante: ciekawe jest jak takie firmy definiują people of color: bo są oczywiste przypadki a są pewnie takie niepewne, no nie wiem Johny Depp - prababka Indianka, to już jest of color, czy nie. A jeśli nie to od kiedy tak, babka? matka?

Jest jakaś komisja w firmie, czy jakiś regulamin, który to określa?
@bastianbastiante: diversity jest dobre jak powstaje samo z siebie, gdzie pracodawca nie patrzy na uprzedzenia tylko bierze najlepszego i tyle. Korporacyjne diversity niestety jest kolejnym durnym targetem do odhaczenia w excelku, a który niczego nie zmienia na plus, za to wiele zmienia na minus.

-Jako czarny czy tam trans czy gej dostajesz jakieś gównostanowisko, na którym się nic nie dzieje i nie ma nawet możliwości, by z niego uciec. Jesteś tam
Każda firma powinna mieć obowiązek publikowania takich statystyk, od razu wiesz że nie chcesz tam pracować ( ͡ ͜ʖ ͡)


@bastianbastiante:
typowy prawaczek: "hehe lewaki to takie płatki śniegu, o byle co się triggerują"
również prawaczek kiedy widzi kobietę/osobę innej narodowości: (darcie #!$%@? jak stąd do Kalifornii)
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@bastianbastiante: "awansowanie konkretnych grup społecznych tylko dla tego, że mają inną płeć czy kolor skóry, a nie kompetencje jest szkodliwe."

Nawet podpada pod dyskryminację (seksizm i rasizm)zakazana prawnie, ale jak wiemy dzisiaj to działa tylko w jedną stronę...
@bastianbastiante: Dla mnie to jest takie #!$%@?, że ciężko było mi znaleźć dobry przykład, ale spróbowałem:

Wyobraźcie sobie firmę, która sprzedaje samochody używane i na każdym kroku podkreśla, że ich auta nie są kradzione, tacy są uczciwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dokładnie tak wyglądają firmy, które krzyczą ZOBACZ JACY JESTEŚMY TOLERANCYJNI! TOTALNIE! NO ZOBACZ, CZEMU NIE PATRZYSZ, NIE CHCESZ WSPÓŁPRACOWAĆ Z NAMI? TY RASISTO
@bastianbastiante Jeżeli to jest z UK to Financial Conduct Authority wprowadziło do obowiązek raportowania 'diversity and inclusion' w 2022, rekomendacja FRC (Financial Reporting Council) pp raporcie lorda Daviesa w 2011. Governance code od 2006 wskazuje na konieczność podawania struktury płciowej w raporcie strategicznym, a w 2019 zalecono podawanie struktury wynagrodzeń nie tylko ze względu na płeć ale również przynależność etniczną. Nie wiem jak inne kraje ale podejrzewam że cała Zachodnia Europa ma
Dostajesz przez to dużo hejtu i dyskryminacji, bo pracownicy myślą, że zatrudniono cię tylko po to, by wyrobić jakiś durny wskaźnik.


@Antorus: a może to jest celowo, żeby jakoś indukować ten hejt, aby walka z dyskryminacją wciąż się kręciła
@bastianbastiante słyszałeś o czymś takim jak społeczna odpowiedzialność biznesu? Csr? Każda większa firma publikuje raporty, w których pisze, że dba o klientów, pracowników, środowisko itp. Między innymi są tam statystyki dotyczące płci na stanowiskach, braku dyskryminacji i tolerancji. Zatem niestety musisz tylko w małych firmach pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@zwei: Myślę, że oni potrzebują dobrych ludzi bo dobrzy ludzie zarabiają pieniądze. Wg mnie na niechybny koniec są spisane wszystkie firmy które kolorowymi ludzikami robią byznes