Wpis z mikrobloga

  • 1037
@BreathDeath: nie no post trochę dla gównoburzy, wiadomo xD ale uważam, że zatrudnianie czy awansowanie konkretnych grup społecznych tylko dla tego, że mają inną płeć czy kolor skóry, a nie kompetencje jest szkodliwe. A chwalenie się tym jest rasistowskie i seksistowskie. Do tego jakieś szkolenia z diversity i inny bullshit, który dla poważnych ludzi jest stratą czasu.
  • Odpowiedz
@yuio: no dokladnie, przeciez gdybym dolaczyl do firmy to nigdy bym nie zaczal liczyc i nie powiedzial 'o kurde, ale tu latynosow i czarnych, a ile kobiet w zarzadzie!' xD tylko usiadal i pracowal. A w taki glupi sposob sami zwracaja na to uwage i sprawiaja, ze podwazam ich kompetencje.
  • Odpowiedz
ale uważam, że zatrudnianie czy awansowanie konkretnych grup społecznych tylko dla tego, że mają inną płeć czy kolor skóry, a nie kompetencje jest szkodliwe.


@bastianbastiante: a skąd wiesz na jakiej podstawie zatrudnili murzyna? Może rzeczywiście był dobry, po prostu. Ja kiedyś pracowałem z murzynem z ghany który był programistom i był mega wymiataczem większość polskich programistów to by wciągnął nosem.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: może faktycznie jest dobry, ale skoro firma publikuje statystyki z podziałem na płeć i kolor skóry to można mieć obawy że to dla nich ważniejsze czynniki niż kompetencje. Normalni ludzie nie zwracają uwagi na kolor skóry czy płeć - bo to jest nieistotne, liczą się umiejętności i to jak ktoś wywiązuje się ze swoich obowiązków.
  • Odpowiedz
a skąd wiesz na jakiej podstawie zatrudnili murzyna? Może rzeczywiście był dobry, po prostu. Ja kiedyś pracowałem z murzynem z ghany który był programistom i był mega wymiataczem większość polskich programistów to by wciągnął nosem.


@zeszyt-w-kratke: jakby nikt nie wspominał o tym że jest czarny jako jego największe osiągnięcie to by nikt się nie czepiał.
A w takich firmach umiejętności i doświadczenie to sprawa drugorzędne, ważne czy masz cipe, albo
  • Odpowiedz
bo to jest nieistotne, liczą się umiejętności i to jak ktoś wywiązuje się ze swoich obowiązków.


@Xuzoun: Generalnie, to właśnie zdalna praca super to ukazała, że możesz pisać czy gadać bez kamerki z typem reprezentowanym tylko przez inicjały na teamsach i kurna nikomu to nie przeszkadza, każdy pracuje i wykonuje swoje obowiązki.

Tymczasem lewactwo i laski z hr, którym nagle runął świat bez wymyślania integrogówna - "NIEEE, KONIECZNIE KAMERKI, ZDJĘCIA
  • Odpowiedz
Te same firmy gdy będą chciały zatrudnić polaka zaproponują mu stawkę dużo mniejszą niż amerykanowi. Każdy wie że polak ma mniejsze potrzeby niż amerykanin, ale najważniejsze jest że nikt nie jest dyskryminowany ze względu na kolor skóry
  • Odpowiedz
  • 19
@bastianbastiante korporacje stają się rasistowskie i seksistowskie, jeżeli dla nich osoba która ma inny kolor skóry lub płeć stanowi atut lub wadę.
Oni widzą 32% kobiet, 65% people of color a przestają widzieć 100% ludzi.
Mam nadzieję, że ten trend umrze.
  • Odpowiedz