Wpis z mikrobloga

@tellet zawsze jesteś wrażliwy na wysokie ceny prądu, chyba że masz bardzo przewymiarowaną instalację PV na starych zasadach. Przy nowych zasadach w zasadzie nie masz szans wyjść na swoje (tj. doprowadić do zwrotu kosztów instalacji PV).
  • Odpowiedz
za jaką kasę to nagrzeje 30 kw?


@nutka-instrumentalnews: że co? A co ma moc do wytworzonej energii. Jak chcesz to policzyć?

to moja stara gazówka robi to przy zużyciu i ogrzewaniu z 150 m2 i uzycie 0,8 m3 gazu na godzinke niestety


@nutka-instrumentalnews: a czyli jednak nie o kW chodziło a kWh, dlaczego zawsze przeciwnicy pomp mają takie gówniane pojęcie o fizyce.
Czyli powiadasz 0,8m3, czyli 8kWh. Dla najgorszych warunków,
  • Odpowiedz
  • 3
Ale tu szurii wywaliło...
Ludzie którzy myślą że pompy ciepla to jakies diabelskie wynalazki i wadliwe lub źle dobrane przez naciagaczy biora jako główne zrodlo wiedzy że to sie nie oplaca.
Pozyteczni idioci tak samo jak Ci co hurr durr elektryki się palo..
  • Odpowiedz
@professionalgambler: korzystając z odpowiedzi google ile energii do podgrzania 100l wody wychodzi, że 100L wody to 4,5kwh energii cieplnej. czyli zakładając COP=1 wychodzi, że 60000L wody było podgrzane. ale czyli zakładając, że od października minęło 60 dni, to zużywał 1000L wody dziennie. ale nie po to kupujesz pompę, żeby COP było 1, więc musiałby zużywać ponad 2000L wody. kto zużywa 2 kubiki ciepłej wody dziennie?
  • Odpowiedz
@professionalgambler: wiesz to też jest tak, że ludzie próbują przyoszczędzić i kombinować i często i gęsto wyłączają pompę ciepła przy podłogówce. Szczególnie przy takiej pogodzie jak mamy teraz w wielkopolsce gdzie jeden dzień ciepło drugi zimno więc raz wyłączę raz włącze. A pompa powinna chodzić cały czas na niskim parametrze. Ludzie nie rozumieją, że każde włączenie i wygrzanie posadzki pochłania sporo energii.
  • Odpowiedz
@goferek: u mnie znajomy założył pompę gruntową, całkowity koszt 70k i teraz ciągnie mu to jakieś 7k kW rocznie, przy obecnych cenach prądu wyjdzie ok. 10k rocznie.
Piec na pellet z podłączeniem 20k, pójdzie ci max 4t po 1,5k czyli 6k rocznie.

No i dodam, że ten prąd w Polsce to koło ekologii nawet nie stał jak większość elektrowni leci węglem.

Powiesz fotowoltaika? No to wydaj teraz 30-40k + na nowych
  • Odpowiedz
@Naproksen: troche przekłamałem bo to rachunek za cały dom wiec pewnie cos kolo 700. Tak czy siak dla mnie to bardzo akceptowalna kwota. Ludzie potrafią węgla za 1000zł spalić, do tego sie nanosic, nałopatować. Ja zapominam o czyms takim jak ogrzewanie. Dodam, że temp w domu to 23st bo to też może mieć znaczenie
  • Odpowiedz
@goferek: Jak pokręcisz się 10 minut po forach oszołomów od pomp ciepła to znajdziesz same jednostki do kupienia za kilkaset zlotych. Problem jest taki że firmy sprzedają nam to za kilkadziesiąt tysięcy.
  • Odpowiedz
wejdź sobie na kanał 4nrgy technologie na YouTube. Gość jest pośrednikiem czy kimś w tym rodzaju z Chinami.


@Smiejsiezzycia: gość jest foliarzem, zauważ, że nigdy nie pokazał żadnej działającej instalacji.
  • Odpowiedz
ciągnie mu to jakieś 7k kW


@AdamMechanik: #!$%@? kolejny. 7MW? Lokomotywę ma w domu? Gówno wiedzy == przeciwnik pompy

przy obecnych cenach prądu wyjdzie ok. 10k rocznie.


@AdamMechanik: czyli ~10000kWh

Piec na pellet z podłączeniem 20k, pójdzie ci max 4t po 1,5k czyli 6k rocznie.


@AdamMechanik: 10000kWh*cop4 (minimum) = 40000kWh ciepła,
pellet ma 5kWh/kg, sprawność max 80% = 4kWh/kg
czyli twierdzisz, że 10t pelletu po 1,5kPLN wyjdzie taniej niż
  • Odpowiedz
@professionalgambler: Mem bez sensu. Sama w sobie pompa ciepła była tanią formą ogrzewania, gdy ktoś miał fotowoltaikę na net-billingu oraz gdy w czasie montażu zrezygnował z podłączenia gazu, czyli z tych 40k mógł sobie z dobre 10k odliczyć.
  • Odpowiedz