Wpis z mikrobloga

mocno naciągane masz te ceny, oczywiście dobrane pod Twoją tezę xD


@tomszczyk: nie mam żadnego interesu w tym, byś mi uwierzył. Foto mi instalował sąsiad, marżę dał minimalną, falownik kupiłem sam na FV (wliczone w tę cenę, którą Ci podałem). PC instalowałem razem z tym samym sąsiadem (tak, ma uprawnienia) i sam brałem udział w montażu i teraz też mam uprawnienia do pracy z FGAZ. Może patrzysz na ceny dużych graczy
chyba żartujesz :-)


@nutka-instrumentalnews: ja? to ty bajki opowiadasz od początku

kpciuchy od dawna już wycofane


@nutka-instrumentalnews: jak i spece od nich co nie nauczyli się pomp

poza tym co z tych uprawnień,


@nutka-instrumentalnews: tak, i dlatego nie montujesz pomp. I dlatego nie masz o nich pojęcia.


liczą sie umiejętności


@nutka-instrumentalnews: no liczą, tyle że te od kopciuchów marnie się nadają do pomp

nie odwrotnie zmieniania instalacji do
@professionalgambler: masz. Dom 140m2 budowa 2008 (więc nie jakiś wypasiony w dziedzinie energooszczędności ) same kaloryfery. Za cały październik poszło zaś 194kwh. To jest zużycie łączne CO + CWU. Nie uwzględnia napewno pompy obiegowej i strat na defrosty, więc z dorzuć 10%. W zeszłym roku poszło mi chyba 2600kwh na sezon jak dobrze pamiętam.
Pobierz magicznyfred - @professionalgambler: masz. Dom 140m2 budowa 2008 (więc nie jakiś wypa...
źródło: Screenshot_2023-11-25-11-47-23-103_com.panasonic.ACCsmart
w Polsce będzie to 1,5kWh. Odpowiednio ~2zł i ~1,2zł.


@Bad_Wolf: skąd takie ceny wziąłeś? Chyba mieszcząc się w limicie z dopłatami. Co dla mnie nawet bez pompy ciepła jest nierealne.
@PozorVlak dla jasności, nie wierzę ci i to co podajesz to potwierdza. Firma sąsiada itp itd. Nie ceny rynkowe.


@tomszczyk: nie musisz tymczasem ja idę się położyć w ciepłym łóżeczku ogrzewanym prądem a nie ruskim gazem czy tam weglem lub plastikiem. za oknem leci świeże powietrze bo zakaz palenia paliwem stałym w KRK obowiązuje. Pozdrawiam.