Wpis z mikrobloga

Ktoś grał w Gothic (którąkolwiek część) na Ubuntu lub innym Linuxie? Są właśnie promocje i zastanawiam się czy kupić, czy działa to i czy mniejsze problemy z uruchomieniem będą z Steam czy z GOG?
I druga sprawa, czy na Ubuntu będą działać mody, typu Mroczne Tajemnice czy Returning, podstawki przechodziłem po kilka razy i tylko granie z modami mnie interesuje i od tego uzależniam czy jest to sens kupować. Pytam bo liczę że ktoś z was próbował i nie skończył pod stertą nierozwiązywalnych błędów przy próbie uruchomienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gothic #ubuntu #steam #gog
Powstaniec - Ktoś grał w Gothic (którąkolwiek część) na Ubuntu lub innym Linuxie? Są ...

źródło: Snow wyprzedza fakty

Pobierz
  • 10
@Powstaniec: Mi na Linuksie Mint udało się odpalić Othello moda z DX11 ( ͡° ͜ʖ ͡°). New Balance czy innych modów jeszcze nie próbowałem... No i ja mam jeszcze Gouticzka z płyty, więc o wersji z GOGa/Steama się nie wypowiem...
@Powstaniec: Kiedyś dawno próbowałem chyba odpalać, ale nie pamiętam rezultatów. Z tego co widzę, to są poradniki instalacji na Steam Decku, a tam pod spodem siedzi Linux, więc na zwykłym desktopowym raczej też powinno się dać.
Szysznik - @Powstaniec: Kiedyś dawno próbowałem chyba odpalać, ale nie pamiętam rezul...
@chciwykrasnolud: @kamilspl Kupiłem na steamie i G1 bez modów działa lux. Cisnę bękę, bo na tym samym laptopie parę miesięcy temu próbowałem odpalić G1 i G2 na Windowsie 11, dwa dni nad tym się męczyłem i skapitulowałem, a na ubuntu tylko jeden plik zedytowałem i śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Proton to trzeba przyznać kozak ( ͡° ͜ʖ ͡°)