Wpis z mikrobloga

Normy dźwigania dla kobiet = max. 12 kg/przedmiot
Normy dzwigania dla mężczyzn = max. 30 kg/przedmiot
Stawka godzinowa = taka sama dla obu płci.

Dotyczy pracy stałej.
Nie dotyczy indywidualnych możliwości pracownika (mężczyzna ważący 60 kg ma nadal wyższe normy niż kobieta ważąca 90 kg)

Powód #1 dlaczego potrzebujemy luki płacowej

Na przekór feministycznej teorii, że "mężczyzni się nie męczą"

#genderpaygap #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #praca #pracbaza #bekazlewactwa #mem #memy
sildenafil - Normy dźwigania dla kobiet = max. 12 kg/przedmiot
Normy dzwigania dla mę...

źródło: 86n4ds

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
Czyli mężczyzni mają być zobowiązani przepisami BHP do dźwigania większych ciężarów, bo są do tego naturalnie predysponowani.


Ale nie są już z tego powodu predysponowani do wyższych zarobków?


Feminizm w praktyce.


@
  • Odpowiedz
@CheSlaw no bo jednak o jej istnieniu świadczą dane, choćby te które podawałem wyżej. Możemy się zastanawiać do jakiego stopnia obecna luka jest faktycznym problemem wymagającym zaadresowania (IMO w Polsce nie jest), ale sam fakt jej istnienia wynika z danych. "Bez danych jestes tylko kolejnym gościem z opinią" ( ͡º ͜ʖ͡º)

@podjad3k @sildenafil wracam do komentarza ze sednem pracy - w pracach gdzie różnice
  • Odpowiedz
@gerbilos Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem: nie kwestionuje istnienia różnicy w płacach pomiędzy kobietami a mężczyznami. Kwestionuje to że wynika to z dyskryminacji. Nie wynika, a przynajmniej nie w znaczącym stopniu. Dyskryminacja kobiet w tym względzie to marginalne zjawisko, niewarte dyskusji, a już z pewnością nie można na podstawie tego kłamstwa tworzyć prawa.0
  • Odpowiedz
@gerbilos: to po #!$%@? ludzie na siłę robią równość kobiety i mężczyzn skoro nawet po takim czymś widać że kobieta znacznie różni się od faceta i te #!$%@? o jakiejś równości w pracy
  • Odpowiedz
@CheSlaw faktycznie, zacietrzewiłem się trochę i przeinaczyłem Twój punkt, przepraszam.

I fakt, nie uważam, żeby pay gap wynikał z dyskryminacji, jednocześnie uważam, że ta ma do pewnego stopnia wpływ na rozwój kariery - nie w taki sposób, że średnia kobieta ma gorzej niż sredni mężczyzna, ale najlepsze kobiety w swojej działce muszą udowodnić wiecej, niż najlepsi mężczyźni by uzyskać te same efekty.

@Medb co to znaczy ludzie robią równość? XD
  • Odpowiedz
@gerbilos: przecież mi nie chodzi o prawa równości jednostki tylko prawa równości plac skoro facet musi dźwigać znacznie więcej i dostaje tyle samo to po #!$%@? ta ciągła walka o równość płac
  • Odpowiedz
@gerbilos: jak to mały wpływ mają różnice biologiczne na efektywność wykonywania prac skoro w zawodach technicznych znacza ilość to faceci ,więc może jednak biologia na jakiś wpływ na człowieka,
  • Odpowiedz
Podsumowując potrzebujecie (przegrywy/frustraci seksualni) l


@NonOmnisMoriar: no i oczywiście nazywanie każdego kto sprzeciwia się jawnej dyskryminacji mężczyzn frustratem seksualnym xDD. Powiedz mi, czy jak facet zarucha to nagle już mu nie zależy na równości płci?
  • Odpowiedz
@sildenafil ale co wy się dusicie głąby. Trzeba było się uczyć, to by żadne normy dźwigania nie spędzały Wam snu z powiek. A teraz koniec przerwy o wracać na magazyn!
  • Odpowiedz
@Amicia: Rozmawiamy na wykopie pod tagiem #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn z gościem, który jest redpillowcem.

Wait a minute, próbujesz mnei wystrychnąć na dudka. Przecież ja odpisywałem pod Twoim wpisem gdzie masz ból dupy o zbiórkę dziewczyny i tworzysz wrażenie, że dbasz jakkolwiek o inne zbiórki jakiegoś Pana z niedowładem. No to chyba idealny dowód na to, że jednak przegrywy i frustraci seksualni zdominowali ten temat na wykopie.
  • Odpowiedz
  • 8
Zajmujmy się poważnymi problemami, np. wiekiem emerytalnym


@gerbilos - ale wiesz o tym, że zwolennicy wyższego wieku emerytalnego dla mężczyzn używają dokładnie tego samego argumentu co zwolennicy wyższych limitów dzwigania dla mężczyzn, czyli np. Ty?

Taka Anetka, skoro jest słaba może rzeczywiście powinna przechodzić 5 lat szybciej na emeryturę niż silny Mariusz?
  • Odpowiedz
I fakt, nie uważam, żeby pay gap wynikał z dyskryminacji, jednocześnie uważam, że ta ma do pewnego stopnia wpływ na rozwój kariery - nie w taki sposób, że średnia kobieta ma gorzej niż sredni mężczyzna, ale najlepsze kobiety w swojej działce muszą udowodnić wiecej, niż najlepsi mężczyźni by uzyskać te same efekty.


@gerbilos Myślę że jest odwrotnie - nie płaca ma wpływ na karierę, a wybory kariery mają wpływ na płacę.
  • Odpowiedz
nie ma znaczenia na jakim tagu się toczy dyskusja, tagi te też nie wskazują na żadna frustracje seksualna i nie są nawet zdominowane przez przegrywow.


@Amicia: Oczywiście, że to ma znaczenie. #pieklomezczyzn i #dyskryminacjamezczyzn to tagi, które skupiają największych frustratów na wykopie, oczywiście obok tagów z gruntu toksycznych i mizoginistycznych jak #redpill czy #blackpill, a także część #przegryw

Wait, op to Waldemar Krysiak xd? Bycie redpillowcem z gruntu oznacza frustrację, więc
  • Odpowiedz