Wpis z mikrobloga

@AnonimoweLwiatko: konsultacja choćby ortopedyczna 300zl - czas 15 minut. Wchodziłem była kolejka wychodziłem była kolejka termin przynajmniej 2 tygodnie bo obłożony gość przez 10h dziennie.

Podajesz mi urzędowe stawki lekarza na etacie i to jest prawda ale znasz lekarza który pracuje na jednym etacie? Tak się w tym zawodzie nie funkcjonuje. Ja nie napisałem że zarabia więcej na jednym etacie tylko że zarabia więcej w ciągu miesiąca lub poprawka ma możliwości
@Chicoxxx66: To się wiążę z tym ,że w dużej mierze programiści to zwykłe przegrywy / osoby z autyzmem, którym się poszczęściło, że ich umiejętności są mega dobrze wyceniane na rynku pracy, a do tego praktycznie nie potrzebują przy tym umiejętności miękkich.

Jak komuś się nie powodzi i jest nękany przez pierwsze 25 lat swojego życia a potem nagle zarabia 2x średnia krajową no to normalne, że jakoś odreaguje
Lekarz specjalista jest w stanie dobić do 15k jeśli w miesiącu #!$%@? 7 całodobowych dyżurów i jeszcze kilka dni w miesiącu podrabia w przychodni wyrabiając ponad 250h etatu.


@Plp_: czyli według ciebie stawka godzinowa lekarza specjalisty wynosi 60 zł? Co ty za bzdury piszesz.
@Plp_: wiesz ile zarabia netto lekarz starzysta w miescie wojewodzkim? Znam takich co maja trochę więcej niż 6k na rękę. Rozumiem, ze w tym jest jakiś dyzur czy coś i to jest liczone dla brsku podatku do 26 roku życia ale jak lekarz rodzinny ma kisić biedę? Chybs na własne życzenie
nie wiem skąd ten mit lekarza-bogacza. Rodzinny z dyplomem zarabia trochę więcej niż nauczycielka w szkole, lekarz specjalista w przychodni ma na rękę w granicach 7-8k. Wyższa półka to są zabiegowcy-chirurdzy, dyrektorzy klinik, czy kierownicy projektów w stylu "sztuczna tętnica aortalna ze skóry świni" i wtedy już faktycznie zarobki sięgają kilkunastu-kilkudziesięciu tyś. ale to praktycznie ułamek całej grupy.


@Plp_: a co niby się stało z tymi wszystkimi lekarzami typu urolodzy, ortopedzi,
Określony najwyższy zysk specjalistów chirurgów/kardiologów wraz z ich stopniem naukowym oraz pełnioną funkcją w 2019 roku (źródło: https://pulsmedycyny.pl/, doliczamy 44% bo tyle wynosi mniej więcej zsumowana inflacja 2019-2023)

544 600 zł - Profesor medycyny, kardiolog, dyrektor szpitala. Indywidualna praktyka lekarska: przychód 337 400 zł, zysk 297 200 zł. Zarobki na uniwersytecie medycznym: 144 000 zł, zarobki w szpitalu: 92 200 zł, umowy-zlecenia: 11 200 zł.


517 000 zł - Profesor medycyny,
ma pan dowód?


@sperm: Tak, siedze dużo #gielda widze jak działa wiele funduszy, też mam znajomych kodujących w software housach. Większość ich klientów to gówno-aplikacje bez szansy na sukces za potężne pieniądze, a jak się przyjrzysz w strukture właścicielską tych klientów to są te fundusze.

Wywalić na 10 startupów po 10 milionów $ żeby chociaż 1 z nich osiągnął sukces to i tak potężny zwrot z inwestycji.

Dlatego w IT masowe
@Plp_ no to wezmy takiego stomatologa. Nie wiem czy musze pisac cos wiecej, niż to, że ja chodze do jednego z tańszych w okolicy, a płacę minimum 200zl za wizyte. Pacjentow w godzine przyjmuje dwóch, otwarte ma 10h dziennie, od poniedziałku do piątku. Matematyke zostawiam Tobie.
@Chicoxxx66: Znam kilku chicoxów. W przerwie obiadowej w januszexie obciągają sobie, a kto komu wybierają grając w papier, nożyce, kamień. Podobno ten z 66 zawsze przegrywa i klęczy.
True XD Jestem na grupie z IT, co tam się wyprawia to #!$%@? XD ogólnie częsty argument to "programiści są lepsi od lekarzy, kierowców, chirurgów itp."


@AndyMendy: takie #!$%@? xd mechanik robiacy tuning moze zarabiac 50k miesiecznie. Gosc wypozyczajacy busy moze zarabiać 30k. Nie trzeba być lekarzem czy programistą
@Chicoxxx66: jakos mam wrazenie, ze bardzo duzo ludzi w it ma.zaburzenia autystyczne/narcystyczne. Na wykopie mam to samo wrazenie, a na wykopie alurat sporo ludzi siedzi ze swiata it ????