Wpis z mikrobloga

@AnonimoweLwiatko: konsultacja choćby ortopedyczna 300zl - czas 15 minut. Wchodziłem była kolejka wychodziłem była kolejka termin przynajmniej 2 tygodnie bo obłożony gość przez 10h dziennie.

Podajesz mi urzędowe stawki lekarza na etacie i to jest prawda ale znasz lekarza który pracuje na jednym etacie? Tak się w tym zawodzie nie funkcjonuje. Ja nie napisałem że zarabia więcej na jednym etacie tylko że zarabia więcej w ciągu miesiąca lub poprawka ma
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: To się wiążę z tym ,że w dużej mierze programiści to zwykłe przegrywy / osoby z autyzmem, którym się poszczęściło, że ich umiejętności są mega dobrze wyceniane na rynku pracy, a do tego praktycznie nie potrzebują przy tym umiejętności miękkich.

Jak komuś się nie powodzi i jest nękany przez pierwsze 25 lat swojego życia a potem nagle zarabia 2x średnia krajową no to normalne, że jakoś odreaguje
  • Odpowiedz
@Rinter: o, i znowu Cię spotykam :D

Popieram misję informowania o ciulowych zarobkach w budo w stosunku do nakładu pracy i odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
Lekarz specjalista jest w stanie dobić do 15k jeśli w miesiącu #!$%@? 7 całodobowych dyżurów i jeszcze kilka dni w miesiącu podrabia w przychodni wyrabiając ponad 250h etatu.


@Plp_: czyli według ciebie stawka godzinowa lekarza specjalisty wynosi 60 zł? Co ty za bzdury piszesz.
  • Odpowiedz
@Plp_: wiesz ile zarabia netto lekarz starzysta w miescie wojewodzkim? Znam takich co maja trochę więcej niż 6k na rękę. Rozumiem, ze w tym jest jakiś dyzur czy coś i to jest liczone dla brsku podatku do 26 roku życia ale jak lekarz rodzinny ma kisić biedę? Chybs na własne życzenie
  • Odpowiedz
nie wiem skąd ten mit lekarza-bogacza. Rodzinny z dyplomem zarabia trochę więcej niż nauczycielka w szkole, lekarz specjalista w przychodni ma na rękę w granicach 7-8k. Wyższa półka to są zabiegowcy-chirurdzy, dyrektorzy klinik, czy kierownicy projektów w stylu "sztuczna tętnica aortalna ze skóry świni" i wtedy już faktycznie zarobki sięgają kilkunastu-kilkudziesięciu tyś. ale to praktycznie ułamek całej grupy.


@Plp_: a co niby się stało z tymi wszystkimi lekarzami typu urolodzy,
  • Odpowiedz
Określony najwyższy zysk specjalistów chirurgów/kardiologów wraz z ich stopniem naukowym oraz pełnioną funkcją w 2019 roku (źródło: https://pulsmedycyny.pl/, doliczamy 44% bo tyle wynosi mniej więcej zsumowana inflacja 2019-2023)

544 600 zł - Profesor medycyny, kardiolog, dyrektor szpitala. Indywidualna praktyka lekarska: przychód 337 400 zł, zysk 297 200 zł. Zarobki na uniwersytecie medycznym: 144 000 zł, zarobki w szpitalu: 92 200 zł, umowy-zlecenia: 11 200 zł.


517 000 zł - Profesor medycyny, chirurg, dyrektor szpitala wojewódzkiego. Zarobki w szpitalu: 257 400 zł, umowa-zlecenie: 234 400 zł, prawa autorskie: 4600 zł, inne umowy: 20 600 zł.


  • Odpowiedz
ma pan dowód?


@sperm: Tak, siedze dużo #gielda widze jak działa wiele funduszy, też mam znajomych kodujących w software housach. Większość ich klientów to gówno-aplikacje bez szansy na sukces za potężne pieniądze, a jak się przyjrzysz w strukture właścicielską tych klientów to są te fundusze.

Wywalić na 10 startupów po 10 milionów $ żeby chociaż 1 z nich osiągnął sukces to i tak potężny zwrot z
  • Odpowiedz
@ly000: szanuje że ci sie chciało, chłop albo odklejony albo nie zdaje sobie sprawy że pójście do głupiego POZ na wydupiu to już może 20k lekko dać za przepisywanie tabletek na kaszel bo są takie brakie kadrowe xD
  • Odpowiedz
@Plp_ no to wezmy takiego stomatologa. Nie wiem czy musze pisac cos wiecej, niż to, że ja chodze do jednego z tańszych w okolicy, a płacę minimum 200zl za wizyte. Pacjentow w godzine przyjmuje dwóch, otwarte ma 10h dziennie, od poniedziałku do piątku. Matematyke zostawiam Tobie.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Znam kilku chicoxów. W przerwie obiadowej w januszexie obciągają sobie, a kto komu wybierają grając w papier, nożyce, kamień. Podobno ten z 66 zawsze przegrywa i klęczy.
  • Odpowiedz
True XD Jestem na grupie z IT, co tam się wyprawia to #!$%@? XD ogólnie częsty argument to "programiści są lepsi od lekarzy, kierowców, chirurgów itp."


@AndyMendy: takie #!$%@? xd mechanik robiacy tuning moze zarabiac 50k miesiecznie. Gosc wypozyczajacy busy moze zarabiać 30k. Nie trzeba być lekarzem czy programistą
  • Odpowiedz