Wpis z mikrobloga

nie wiem skąd ten mit lekarza-bogacza. Rodzinny z dyplomem zarabia trochę więcej niż nauczycielka w szkole, lekarz specjalista w przychodni ma na rękę w granicach 7-8k. Wyższa półka to są zabiegowcy-chirurdzy, dyrektorzy klinik, czy kierownicy projektów w stylu "sztuczna tętnica aortalna ze skóry świni" i wtedy już faktycznie zarobki sięgają kilkunastu-kilkudziesięciu tyś. ale to praktycznie ułamek całej grupy.


@Plp_: Ułamek całej grupy... Przecież to są farmazony. Prywatna wizyta u pierwszego lepszego
@AndyMendy: bo ktos slyszal ze ktos slyszal ze ktos slyszal ze zrobiul kurs i ma 15k i jest jeden na 10 000 taki przypadek i kazdy mysli ze tak jest. Potem czytam raporty i typowy IT zarabia 7-8k na reke z nadgodzinami, tyle ot ja mam robiac w uslugach przez 8 miesiecy bo sezon xd
@Chicoxxx66: Ciekawe co byś robił całymi dniami bez komputera, internetu, wykopu, allegro, paczkomatów, GPSu, smartphone'a, spotify i innych aplikacji itd. Nie mówiąc o tym, że teraz wszystko jest zinformatyzowane i nawet to, że rano masz bułki w biedronce to jest m.in. zasługa jakichś tam programistów.
Mam wrażenie, że gdyby ludzie mieliby żyć bez udogodnień technologicznych to by chyba woleli umrzeć xD

W dodatku przecież przeprowadzono eksperyment w 2020r. i wyłączono szpitale,
Zarobki lekarza to przedział 6k - 50k xd Lekarzem sie zostaje dla idei niesienia pomocy, statusu i samej pracy, a nie dla samych pieniedzy.


@Desire22: Szkoda, że nigdy nie trafiam na tych lekarzy, którzy pracują dla idei i muszę im płacić 250zł za wystawienie głupiej recepty na przewlekłą chorobę i cała ta czynność od drzwi do drzwi trwa 5min.