Wpis z mikrobloga

jak można było robić refinans na ~3% w 2021


@majkel88: 3% to było na początku 2021. Na stałej w październiku było 5%. Wiem, bo brałem. Potem było tylko gorzej.

Oczywiście jak się dopłaty skończą to niektórzy się zdziwią.


@majkel88: Typowo kredyt hipoteczny spłaca się w 12 lat. Więc nie sądzę, że to będzie problem dla kogokolwiek poza małą grupą pechowców. Większość w 11 roku po prostu spłaci resztę jedną nadpłatą.
@Yuri_Yslin "byłoby równo dla wszystkich" XDDD taa, będę może płacił raty kredytu którego nie podpisałem, żeby było równo.

Naprawdę nie mieści mi się w głowie jak można srac się o do że trzeba płacić ratę kredytu

"byłoby równo dla wszystkich" XDDD taa, będę może płacił raty kredytu którego nie podpisałem, żeby było równo.


@Goronco: W sensie - każdy mógł wziąć kredyt na tych samych zasadach. Nie musiałeś spełniać wydumanych przez pana polityka zasad, by mieć kredyt UPRZYWILEJOWANY. I nie dokładał się podatnik. Brałeś na własną odpowiedzialność i za własne pieniądze.

Nic nie pisałem o wysokości raty.
@Goronco: Ja mam 5% stałego oprocentowania. Może najpierw zapytaj zamiast zgadywać...?

ty i reszta bandy


@Goronco: a komu ja mam tak napisać, boomerom? Oni za 60k PLN kupowali po denominacji 80m^2 na Ursynowie.

W ogóle przykre, że szukasz winnych wśród zwykłych ludzi. Wszyscy jesteśmy ofiarami sytuacji - mamy taką, jak zastaniemy. Nikt nie prosił o drogie mieszkania. Ani Twój rocznik, ani mój.

Ale to Tobie trzeba dopłacać.
@Yuri_Yslin: w ogole powinni zlikwidować ograniczenie ze to na pierwsze mieszkanie, co jesli ktos kupil za gotowke pierwsze a chcialbym np miec drugie na kredyt, to by bylo bardziej sprawiedliwe gdyby kazdy mogl z tego skorzystac