Wpis z mikrobloga

"Nie może być tak, że 50 tys. ludzi weźmie teraz kredyt na 2 proc., a od stycznia 2025 roku kolejni będą brać kredyty 0 proc. Byłoby to niesprawiedliwe — twierdzi nasz rozmówca z kręgów Lewicy."

Ale to, że 50 tys ludzi weźmie kredyt na 2% podczas gdy niezliczona rzesza frajerów tkwi na 8-10% - to już słuszne i sprawiedliwe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 90
  • Odpowiedz
  • 263
@Yuri_Yslin: Wielkie ździwko, a jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy, że no to bedzie 0%

Ludziom się od tego rozdawnictwa poprzestawiało. Czas na terapię szokową, w której mieszkania będą kupowali ludzie, których na to stać XD
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: z bk 2% to mnie wkurza kryterium ze nie mozna miec nawet fragmentu nieruchomosci. typu ja nic nie mam, ale zona dostala kiedys w spadku 1/8 domu na wsi i juz wykluczeni, ale osoba z zagranicy ktora ma 10 mieszkan np w Kijowie -> SPOKO ZAPRASZAMY PO PIENIADZE
  • Odpowiedz
@gharman: to sie doinformuj w sprawie tej spadkowej nieruchomości. Gdzies czytalem ze druga osoba moze miec do 0.5 wartosci nieruchomosci nabytej dziedziczeniem.
  • Odpowiedz
  • 3
@gharman z drugiej strony to zrozumiałe, wtedy kazdy by brał nawet ci co maja gdzie mieszkać, a "stare" mieszkanie odziedziczone na wynajem. Nie wiem czy popieram takie rozwiazanie. Być moze byłyby lepsze. Ale rozumiem.
  • Odpowiedz
@Szynk44: przecież na BK2 też masz marże+WIBOR i to na wysokim poziomie. Oczywiście jak się dopłaty skończą to niektórzy się zdziwią.

Ja mówię o aktualnym oprocentowaniu na jakim się teraz płaci raty.
  • Odpowiedz
@Mjau: ale przynajmniej powinni weryfikowac za granica - jesli nie da sie sprawdzic czy masz za granica mieszkanie to sorry ale czuje ze panstwo mnie okrada. mi kredytu nie da (bo cos tam mam, ale nie jestem rentierem ani fliperem) a obcokrajowcowi co ma iles mieszkan da bez problemu
  • Odpowiedz
a kogo wg szanownego fachowca stac na zakup mieszkania? ile musi zarabiac para żeby ją było stać?

@onomatopeja_ tyle żeby dostać kredyt na rynkowych warunkach. Ale widzę tu jesteś z tych co tylko daj, daj, daj.
  • Odpowiedz