Wpis z mikrobloga

@gharman ja mam sytuację, że miałem kiedyś na sobie dom rodzinny. Dwa lata temu zrobiliśmy darowiznę na rodziców i już go nie mam. Niestety przez to nie kwalifikuję się do programu, w domu rodzinnym bywam może raz na miesiąc i nie będę w nim mieszkał, bo od 11 lat żyję w mieście wojewódzkim ponad 70 km od domu. Przy tych stopach % na mieszkanie we Wro mnie, a raczej nas nie stać,
ależ proszę nie stosuj mi tu argumentów wywołujących strach, że mam się bać o moje życie, jeśli nie zrzucę się gorzej ustyuowanych.


@Wolfers: Sorry za lekką hiperbolę. Mam natomiast wrażenie, że Ty w ogóle - na korwinistyczną modłę nieco - nie rozumiesz, jak istotne jest, by społeczeństwo współdziałało jako jeden organizm i że Ty z tych podatków masz korzyści pośrednie, których najpewniej nie zauważasz.

Popierasz Konfederację?

. Bo nie rozumiem o
@demimka: Korekta. 2,2% marzy + 0,25 Wiboru czyli te 2,5% kredo był. Dopiero w 4 kwartale st% poszły w góre i razem z nimi w3m i w6m więc nie możesz pisać, że w 2021 kredyt kosztował tyle i tyle skoro przez 3/4 roku tyle nie kosztował...
@Yuri_Yslin o jakich 2k mowa? Nie jestem w temacie , masz jakiś link?

Nie popieram konfederacji, daleko mi do tego popieranie ugrupowania politycznego to coś więcej niż zgodność z jakąś ideą, która przypadkiem może być programem pewnego ugrupowania.
Także nie rozumiem skąd to pytanie, skoro wybiega poza zakres tematu.
Ja też nie jestem przeciwnikiem pomocy materialnej jako takiej. Ale pomoc w formie czystej gotówki jest często złym wyborem, pomoc ta ma w
@Wolfers: Z 20k na działalności na B2B wychodzi IIRC taki kredyt, że masz 2.6k raty, czy coś takiego, a podatnik dopłaca 2k. Pewne uproszczenie zakładające, że kupiłeś mieszkanie za 700k bez wkładu własnego (bo możesz).

Zgadzam się z Tobą w kwestii pomocy materialnej, m.in. dlatego uważam 500+ za patologię.

Natomiast ze wzrostem kwalifikacji to już zgodzić się nie mogę. Prawda jest taka, że statystyczny człowiek nigdy nie przekroczy pewnego poziomu. I
@wuwuzela1 No tak, czyli kredyt był w okolicy bardziej ~3% na zmiennej. Już od początku roku oferta na stałe była bliżej 5%. Wiem, bo po prostu taką dostałam. Więc mówienie, że można było refinansować na 3% nie jest prawdą. Na pewno nie w 2021
Więc mówienie, że można było refinansować na 3% nie jest prawdą.


@demimka J atego nie pisałem
Ale w 2020 przez moment była promka w ING i mozna było się refinansowa na stałę stopy bo leciały na takich samych warunkach jak zmienne xD
Znajomy wtedy wział kredo na stałych i wygrał życie bo jeszcze po 8900 na bliskiej woli kupił chałupe XD
Jeszcze zostały mu 2 lata tych niecałych 3% xD
Ludziom się od tego rozdawnictwa poprzestawiało. Czas na terapię szokową, w której mieszkania będą kupowali ludzie, których na to stać XD


@mickpl: no jasne #!$%@? jeszcze wiecej ludzi, co beda kupować po 10 mieszkań i potem golić biedniejszych, placacych im czynsz za wynajem w kwocie takiej jak rata kredytu xDDDD Ja #!$%@?, ludzie po prostu lubiąbyć #!$%@?, ważne ze komuchów dupa boli
@onomatopeja_: Oczywiście, ci których stać, to ci którzy nie biorą dopłat i są wstanie pokryć koszt finansowania. W innym wypadku mamy takie grzanie banieczki jak obecnie - potrzebne są coraz większe dopłaty i coraz tańsze (dotowane) kredyty, bo przez niezdrowy popyt (wywołany tymi dotacjami) ceny rosną pod sufit. Dla tych których nie stać na wyciagnięcie gotówki na mieszkanie z banku też lepiej będzie ten chory cykl w końcu przerwać.