Wpis z mikrobloga

Pogoda w tym roku dopisała jak nigdy, więc lecimy z najpóźniejszym #rozdajo zestawów degustacyjnych #chilizgobim w kilkuletniej historii mojej uprawy!

W środę ma być u mnie na Podlasiu -3 stopnie, więc obecnie całe dnie poświęcamy na zerwanie z krzaków wszystkiego co na nich jeszcze rośnie. A rośnie jeszcze niemało!

Znany wszystkim obserwującym mój tag stół został zapełniony już w sobotę, a z każdą godziną w domu przybywa papryczek.

Żeby zwiększyć szanse na wygraną tym razem do rozdania będą 3 zestawy :) Standardowo tej jesieni w każdym z nich w środku będzie po 55 papryczek - każda innej odmiany.

Losowanie po 24 godzinach spośród plusujących ten post, wysyłka paczkomatem na mój koszt :)

Jeżeli interesuje Was jak wygląda końcówka uprawy to na swojego Instagrama i TikToka wrzucam krótkie klipy ze zbierania owoców i zamykania uprawy.

A dla osób, które nie wierzą w swoje szczęście mam też pewną ilość zestawów do sprzedaży. Jako, że jest to już końcówka to zrobiłem małą przecenę i teraz zestawy są po 65 zł, wystarczy napisać na PW.

--

Więcej na:

https://www.instagram.com/chili_z_gobim

https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

https://tiktok.com/@chili_z_gobim

https://www.youtube.com/channel/UC9OjFapMXB_zSyCWFi2-84Q

--

Mój autorski tag papryczkowy: #chilizgobim Zapraszam do obserwowania :)

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #zadarmo #losowanie #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem #warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo #zniwa #zbiory
gobi12 - Pogoda w tym roku dopisała jak nigdy, więc lecimy z najpóźniejszym #rozdajo ...

źródło: Fotoram.io

Pobierz
  • 43
@Kremufka2137 Dokładnie koniec zbiorów miał być 18 października. Była jedna noc przymrozków, ale udało się dogrzać zniczami tunele a na zewnątrz przykryć krzaki. Wtedy zdechło mi dosłownie kilka krzaków od mrozu, ale ponad 300 przeżyło :-) Od tamtej pory uprawa już trwała na czasie "pożyczonym" i udało się urwać prawie miesiąc.
@gobi12 Zajebiscie że masz taką zajawę. Ja sadzę u siebie, słoneczniki, kukurydzę. Jara mnie chodzenie i doglądanie tego. Radość z każdego udanego plonu. Super sprawa w tym smutnym świecie jak po całym dniu roboty idziesz i zauważasz zmiany :)
@gobi12: dostałem jakiś czas temu ostre papryki które niby były podpisane jalapeno ale jakoś wątpię

Kolor brązowo-czerwony ciemny, kształt podłużno obły i w zapachu jak dla mnie arbuz, a w smaku....też arbuz xd Tylko taki jakby wędzony arbuz z jakimś korzennymi przyprawami, cynamon czy coś

Możliwe że to były chocolate habanero ?

Swoją drogą ususzyłem je i zmieliłem na "przyprawę". Mam pestki. Czy takie suszone pestki są w stanie wykiełkować ?