Wpis z mikrobloga

@fluchtlinge_willkommen @A-NON
W sesji na której pracuję i jestem zalogowany YT jest już zablokowany za używanie blokera. Nie działa czyszczenie ublocka, wyłączanie swoich filtrów itp. Znaczy czasem działa YT bez reklam ale zwykle nie.
Teraz po działaniach z tutoriala filmiki przestały się ładować, znaczy obraz się zacina po 2 sekundach i już stoi.

W sesji prywatnej, niezależnie czy zalogowany na YT czy nie, ten sam ublock
  • Odpowiedz
ABP "zasłynął" z tego, że zaczął dogadywać się z reklamodawcami, których reklam ma nie blokować


@brass: niby "zaslynął", a ciągle nie widzę ani jednej reklamy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
niektórzy lubią. Zainstalowałem na komputerze rodzicom, to kazali mi to wyłączyć, bo już nie wyświetlało im się co w tym tygodniu jest taniej w Lidlu.


@wooster: Dosłownie przed kilkoma minutami oglądałem taką lidlową reklamę, bo kilka dni temu pokazał mi się komunikat o zablokowaniu odtwarzacza YT, więc wyłączyłem ubloka na stronach youtube i dopóki nie trafię na odpowiedni filtr, oglądam reklamy.

I powiem szczerze, że w tym, co mówisz, coś
  • Odpowiedz
@CherryJerry: ja uzywam na macu i windowskie, adguarda (licencja na 8 urzadzen dozywotnia 80zl xD). jak czasem odpale internet nie na swoim sprzecie jestem w szoku
  • Odpowiedz
@janekhe: co kto lubi, w 99% przypadkach ludzie mówiąc/pisząc adblock mają na myśli ublocka. Adblock to raczej nazwa rodzaju aplikacji, niż nazwa konkretnego rozszerzenia (ABP itd).
  • Odpowiedz
@widmo82:

U mnie najlepiej się sprawdza Brave z wbudowanym blokerem z dodatkowymi listami majkiit do ciasteczek

Do ustawień wchodzisz przez brave://adblock

Ewentualnie firefox z dodatkami ublock origin , i dont care about cookies albo tymi filtrami majkiit
  • Odpowiedz
@Jailer: niby tak ale YouTube w Firefoxie znowu nie działa i czyszczenie cachu oraz aktualizacja nie działają. Znowu będę musiał używać Opery ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
"oni mają koszta, utrzymanie infrastruktury kosztuje!"


@Krupier: No a co, nie? Generalnie, korzystanie z adblocków działa, bo robi to jakieś 30% ludzi ( ktoś tam wyżej wrzucał ), gdyby robiło to 80 czy 90% to wtedy główni giganci, którzy utrzymują się z reklam musieliby albo szukać innych sposobów monetyzacji, albo się zawinąć, a wtedy byłby płacz xD to trochę jak z jazdą na gapę autobusem, póki utrzymuje podatnik i/lub inni
  • Odpowiedz
@tre33: Ja też mam zawsze milion kart otwartych, ale po wyczyszczeniu cache nie powinno to już mieć wpływu.
Zobacz sobie z takimi customowymi filtrami:

youtube.com##+js(set, yt.config.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)
youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)
youtube.com##+js(set,
  • Odpowiedz