Wpis z mikrobloga

@nick230: domyślnie omija te, które całkowicie blokują. Te, które można zamknąć, są usuwane w liście "uBlock filters – Annoyances". Jak gdzieś nie diziała, to musisz zgłaszać.
  • Odpowiedz
serio nie mogę zrozumieć jak ludzie wegetują oglądając ten cały szit


@CherryJerry: tylko jakieś 30% internautów używa adblocków z tego co kiedyś czytałem. A mimo tego takie korpo jak Alphabet mają jeszcze czelność płakać, że im się reklamy blokuje. xD
  • Odpowiedz
@tre33: w trybie prywatnym nie masz reklam, bo jesteś wylogowany z konta google. Zaktualizuj sobie filtry dla "quick fixes" (czerwone), ewentualnie dla całości grupy "filters" (pomarańczowe), a jak nie pomoże to tutaj masz tutorial .
A-NON - @tre33: w trybie prywatnym nie masz reklam, bo jesteś wylogowany z konta goog...

źródło: ublock_filtry

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamlot96: ja korzystam z brave, blokuje też reklamy na youtube, w chrome na pc zeby ogladac youtube musze wylaczac ublocka a w brave normalnie przechodzi xD na iphone tez dziala i mozna sluchac YT z zablokowanym ekranem
  • Odpowiedz
  • 23
a ten uBlock jest w czymś lepszy od stareńkiego AdBlocka?


@Plp_: tak, jest opensource, więc akcje typu "zapłacimy Wam, jeśli nie będziecie blokować naszych reklam" nie przejdą. Firma stojąca za AdBlock była już o to oskarżana.
  • Odpowiedz
@maciej__: bloker Brave bazuje na kodzie uBlocka Origina i używa jego filtrów. Nie masz problemów na YT, bo albo YT jeszcze nie blokuje ciebie albo Brave, albo ma aktualniejsze filtry.
  • Odpowiedz
@Plp_

@Jailer: a ten uBlock jest w czymś lepszy od stareńkiego AdBlocka? Tak pytam bo od ponad 10 lat używam tego drugiego i nie widzę problemów.


AdBlock, a konkretnie chyba AdBlock Plus, swego czasu miał problemy z wydajnością. Po prostu komp/przeglądarka muliła, uBlock był (jest?) lepiej zoptymalizowany.

Ważniejsza jeszcze kwestia. AdBlock się sprzedał i zaczął przepuszczać reklamy tych, którzy mu zapłacili, czy jakoś tak to było.

Zaczął też sprzedawać dane ruchu
  • Odpowiedz
@Jailer:
youtube shorts block
controls for instagram

poza adblockami oczywiście. Niesamowite, że im dalej w internet tym ciężej się go używa i żeby móc przewinąć filmik potrzebne są rozszerzenia. :)
  • Odpowiedz
@A-NON: czemu Wy mnie wszyscy za kretyna uważacie? jestem zalogowany na swoje konto YT. Nie ma reklam, działa wszystko ok.

W normalnym trybie yt nie działa z ublockiem. To znaczy czasem mu przechodzi i działa. Ale zwykle nie.

Dzięki, spróbuję to co wysłałeś.
  • Odpowiedz
@Jailer szukam jakiegoś rozwiązania do telefonow rodziców (android) żeby blokowało zapytania o ciasteczka i inne wyskakujące syfy które irytują i sprawiają zakłopotanie starszym osobom. Coś polecicie?
  • Odpowiedz
uważaj bo zaraz przyjdzie jakiś moralizator, który ci powie, że nie używa adblocków bo on na reklamach zarabia.


@matwes: gorzej - zaraz przyjdą tacy, którzy będą bronić korporacji zarabiających miliardy bo przecież "oni mają koszta, utrzymanie infrastruktury kosztuje!". xD
  • Odpowiedz
W ogóle to używam blokerów już tyle czasu że zapomniałem o tym że w necie są reklamy xD
  • Odpowiedz