Wpis z mikrobloga

No a co, nie? Generalnie, korzystanie z adblocków działa, bo robi to jakieś 30% ludzi ( ktoś tam wyżej wrzucał ), gdyby robiło to 80 czy 90% to wtedy główni giganci, którzy utrzymują się z reklam musieliby albo szukać innych sposobów monetyzacji, albo się zawinąć, a wtedy byłby płacz xD to trochę jak z jazdą na gapę autobusem, póki utrzymuje podatnik i/lub inni płacący współpasażerowie jest fajnie.


@alex-fortune: ja to pisałem.
@wojciech_s: pewnie wyłączają bo żeby przejrzeć Onet czy innego pudelka to strona wykrywa adblocka i prosi o wyłączenie xD


@Ommadawn: z tego co sie orientuje to ublock omija dość często te prostackie zabezpieczenia (onet dziala na luzie), moze ktoś korzysta z jakiegoś portalu, gdzie faktycznie trzeba wyłączyć, ale w 99% ublock jest ok i nie triggeruje tego pop up'u.
No mają koszta, każda firma ma koszta, tak to działa. Zastosuję argumentację w stylu "nikt ci nie każe korzystać z YT" - nikt im nie każe prowadzić takiego biznesu.


@Krupier: pewnie, ale o ile idziesz, ze jakby zabrakło YT to zacząłby się płacz? Uwaga o co prosisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) aż przypomina mi się sytuacja z pracą zdalną w okresie 2020-2021, podobny tok myślenia i podobnie
pewnie, ale o ile idziesz, ze jakby zabrakło YT to zacząłby się płacz? Uwaga o co prosisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) aż przypomina mi się sytuacja z pracą zdalną w okresie 2020-2021, podobny tok myślenia i podobnie się ludzie sparzyli.


@alex-fortune: przez jakiś czas by był, z pewnością. A potem by go nie było. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nowa co zrobi? Wyczaruje
: to samo co robiło YT na samym początku swojej działalności.


@Krupier: to teraz powiedz mi ile ruchu mial YT w tamtych czasach i jak wygladal w ogóle internet w tamtych czasach xD panie, o czym my tu w ogóle gadamy xD