Wpis z mikrobloga

https://kursyfinansowe.com.pl/kursy-ksiegowosci/ - Myślicie, że taki kurs będzie git, żeby nabyć w miarę wystarczającej wiedzy, aby zacząć w zawodzie? Zastanawiam się też czy jest jakaś szansa, żeby złapać staż/praktykę w jakimś biurze kierunkowym bez wiedzy praktycznej oraz wykształcenia kierunkowego. Kurs startuje od stycznia, ale jakby mi się udało złapać jakiś staż czy pracę na pół etatu to byłoby super. Tylko niestety większość programów księgowych wymaga NIP, aby poużywać ich na okresie próbnym. Macie jakieś rady?

#ksiegowosc #podatki
  • 6
@kwasixx: hmm

może utemperuję trochę Twój zapał.
Na ostatnie moje ogłoszenie odpowiedziało z hmmm 90 os. W każdym razie tyle cv ściągnąłem. Wydrukowałem z 10, zadzwoniłem do 7,
przyszło 5 kobitek. Ale fakt, z 70 nie miało styczności z księgowością, nawet kursu.
O dziwo udało się prawdziwy skarb zatrudnić :)

Więc takiego wzięcia na księgowych to nie ma. Chyba, że będziesz mieć dojście ;) do jakiejś grupy księgowej i będziesz sobie
@kuncfot: a kiedyś pytałem o pierwszą pracę w księgowości to miałeś trochę inne zdanie, jakieś 5-6 miesięcy temu. Że nie jest aż tak ciężko znaleźć pierwszą pracę nawet bez wykształcenia kierunkowego.

Czyli dość sporo osób z tego co piszesz składa CV, a nie miało żadnej styczności z księgowością.

Zapytam może tak bo jakąś biurową pracę zapewne znajdę, ale jak chciałbym spróbować w księgowości za rok to jak najlepiej wykorzystać ten czas.
@kwasixx: możliwe że tak mówiłem. Nawet pasowałoby to do rekrutacji z tego okresu i jej efektów. Może miałem wtedy mało cv, nie pamiętam, w każdym razie pracownik z tej rekrutacji to ...

Zdania nie zmienię, że można zatrudnić nawet bez doświadczenia. Tutaj liczy się charakter; dokładność, dociekliwość. Wbrew pozorom nowe anetki mają problem, żeby na fakturze za paliwo spojrzeć na numer rejestracyjny i prawidłowo odliczyć vat. A mówię takiej, proszę zaksięgować
@kuncfot: no nie taki młody. Mam już 26 lat :P - Wcześniej pracowałem w biurach, ale w innej branży. Programy od dziecka różne obsługuje także myślę, że z programem księgowym nie będzie problemu pod kątem technicznym oczywiście.