Wpis z mikrobloga

cześć
Chciałbym pokazać Wam jesienne Roztocze, które jest bardzo ciekawą i malowniczą krainą. Zobaczyć tam można wiele pięknych miejsc, a na mnie największe wrażenie zrobiły słynne Szumy nad Tanwią.

Zapraszam do znaleziska

Znajdziecie tam m.in.:
- Stawy Echo
- Górę Bukową
- Rezerwat Szumy
- Szumy nad Tanwią
- wieże widokowe

#antekpodrozuje #polska #roztocze #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #przyroda #ciekawostki #zainteresowania

https://wykop.pl/link/7269115/jesienne-roztocze-piekna-natura-i-miejsca

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć
Chciałbym pokazać Wam jesienne Roztocze, które jest bardzo ciek...

źródło: 075

Pobierz
  • 32
Za Roztocze zawsze plusik.
Warto promować takie miejsca.
Byłem raz za dzieciaka z rodzicami i 2 lata temu zabrałem tam żonę. Obowiązkowo rowery, bo jest masa ścieżek. Zakwaterowanie mieliśmy we wsi Susiec. Polecam szlaki: szumy nad Tanwią, wodospad na rzece Jeleń, Czartowe Pole, a przy nim ruiny starej papierni. Jest cisza, spokój.
Jeśli chodzi o spływy kajakowe to są organizowane rzeką Tanwią. My wybraliśmy trasę trwającą około 2,5h. Rzeka spokojna, płytka, w
Dzięki za pokazywanie piękna Roztocza. Jedną rzecz tylko chciałbym sprostować, która się zakorzeniła i trochę mnie to boli:

Rezerwat przyrody nazywa się "Nad Tanwią".
Ale! Szumy są NA Tanwi. Są to progi skalne/małe wodospady i jak to wodospady, mówi się, że są na rzece, a nie nad nią. ;)
@antekwpodrozy: Szumy nad Tanawią, mój dom rodzinny jest od tego miejsca jakieś ~10 km i ile to razy się tam bywało za dzieciaka, a i tak co jakiś czas się tam wraca :) Również polecam Czartowe Pola, spływ kajakiem po Tanwii (tylko poziom wody musi być odpowiedni) lub najzwyklejsze zbieranie grzybów w tamtejszych lasach ()