Wpis z mikrobloga

Ej, sąsiad z naprzeciwka ma taką jebitną antenę #cb #cbradio na dachu - tak z 7 metrów to ona spokojnie ma na oko

Ja mam #komputery i stare głośniki z lat 90-tych, jeszcze w białej obudowie ENCORE P-201. Trochę potencjometr zużyty i tak rzężą jak nic nie leci.
No i siedzę sobie dzisiaj, cisza spokój, a tu coś mi gada z tych głośników. Cichutko, ale jak wytężysz słuch to spokojnie usłyszysz. Przynajmniej jedną stronę rozmowy.
Jak rozumiem to ta antena sąsiada tak sieje, że aż mi głośniki to zbierają?

majk3l - Ej, sąsiad z naprzeciwka ma taką jebitną antenę #cb #cbradio na dachu - tak ...

źródło: alf

Pobierz
  • 4
@majk3l: w jakimś tam stopniu prawdopodobne. Ale pod warunkiem, że sąsiad używa radia:)

Od początku lat 90. miałem antenę CB na dachu bloku, wszystko legalnie, pozwolenie radiowe, zgoda spółdzielni itd. Przez parę lat nic się nie działo, tzn. gadałem i nikt nie miał zastrzeżeń. Fakt, nie przesadzałem z mocą, pozakładane filtry itd.
Po kilku latach przeniosłem się do innego mieszkania w tym samym bloku i nie miałem możliwości dalszego korzystania z
@majk3l: o ile sąsiad używa anteny to jest to możliwe, że sieje na boki. Ale równie dobrze to głośniki mogą być już w takim stanie, że odtwarza się na nich każda modulacja am. Prawda jest taka że nawet markowy sprzęt może zakłócić inny przy odpowiedniej mocy. Miałem przypadek gdy używając PMR Motoroli zacząłem się słyszeć na jednym z kanałów CB ustawionego w FM.