Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wygląda życie w Niemczech i jakie są możliwości dla emigrującego Polaka? Interesuje mnie raczej praca biurowa (mam doświadczenie tylko w zagranicznych oddziałach biznesowych w PL). Język znam jako tako bo kiedyś się uczyłem. Z wykopu znam głownie negatywy - podobno DE nie jest fajne do życia (szczególnie Berlin - czemu?) i nudne ale jako kraj to są możliwości bo sporo biznesów/startupów i dobre zarobki w porównaniu do reszty Europy. Jest sporo wykształconych Niemców, jest sporo imigrantów i sporo Europejczyków ciągnie do DE po lepszą pracę, więc jak to wygląda dla Polaka który chce tam zacząć? z nastawieniem na pracę bardziej umysłową/biurową.

#emigracja #niemcy #praca #berlin #ue



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Jezyk znasz jako tako bo się kiedyś uczyłeś, czyli #!$%@? znasz i się do żadnej poważnej pracy biurowej nie dostaniesz. Na tym chyba można temat zakończyć xD

A żyje się spoko, poziom życia w porównaniu do Polski spadł w ostatnich latach ale myślę, że podobnie jak w całej zachodniej Europie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W Berlinie mieszkania się szuka co najmniej pół roku więc odpuść. Po za tym to miasto które żyje na koszt innych, bogatszych landów i wcale Berlin nie jest taki zajebisty, są lepsze, bardziej rozwojowe miasta w DE. Poziom życia w DE i tak jest w topce światowej więc pamiętaj, to co piszą na wykopie, że Niemcy upadły itp, zawsze brać na odwrót.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: z pracy stricte biurowej gówno zarobisz , tam szukają bardziej fachowców lekarzy hydraulików spawaczy opiekunek pielęgniarek budowlańców
Do pracy biurowej to mają ludzi multum nie potrzeba więcej
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli by cię korpo przeniosło po prostu do oddziału w DE to byś ominął potrzebę szukania nowej pracy i nauki języka, przynajmniej na początku i potem już mógłbyś się uczyc języka na miejscu. W innym przypadku musiałbyś wysyłać CV będąc w Polsce do pracy u Niemca - w korpo ciężko, tam nawet w IT czasami zdarza się wymaganie języka niemieckiego, wystarczy popatrzyć na oferty pracy. Pomijam wyjazd do gównopracy
  • Odpowiedz