Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tumiwisizm

@Gupiutki: u mojej żony w pracy regulamin zwolnień mówi, że ten kto bierze L4 jest pierwszy o zwolnienia ()

i nie jest to januszex, tylko prawilna państwowa firma.

W wielu zakładach mają też premie uzależnione od frekwencji.


Państówka here. W tym roku za l4 zwolnili już kilkadziesiąt osób i tak co roku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na dodatek z racji
@Gupiutki ostatnio szwagier mi mówił, że u niego w pracy to lepiej jak chorym się idzie do niej, bo na L4 krzywo patrzą. Więc jeśli już naprawdę nie może pójść, bo chory, to lepiej urlop brać. Więc tak robi. A w sumie, to w budżetówce robi ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dziad z mojej roboty przychodził w tamtym tygodniu chory do roboty i zaraził 3 osoby xDDDD a on dalej chodzi. To trzeba mieć #!$%@? w głowie, żeby chodzić chorym do roboty


@Gupiutki: u mnie za brak4 jest dodatkowa kasa. Za 300 zł na kwartał ludzie będą na chemioterapii przychodzić...
Ale u mnie są większe jaka, jest na L4 to źle patrzą, mam spotkanie z przełożonym czy może mi jakoś pomóc bo
@Gupiutki: Pracując 5 lat temu na taśmie w kołchozie zarabiałem na rękę około 3k, a jak raz musiałem iść na L4 na dwa tygodnie to wypłata zjechała do minimalnego 1900, bo pan Janusz urwał uznaniówkę, premię za akord i współczynnik. Tak obecnie prywaciarze motywują ludzi do kultu #!$%@? i niewolnictwa, utrata 1/3 wypłaty na zwykłego człowieka potrafi zadziałać bardzo motywująco.
@Gupiutki Opisywałem kiedyś że u mojej żony, w pracy dostają 200 zł premii jak nie pójdą na L4.
Jakoś rok temu, tuż przed świętami w grudniu jedna dziewczyna się rozchorowała, ale bardzo potrzebowała tej premii, więc chora z gorączką chodziła do pracy.
Efekt był taki że ze stałej załogi na sklepie zostało może 3 osoby a szefostwo musiało dowozić ludzi z drugiego sklepu oddalonego jakieś 20km. I dodatkowo im płacić bo powinni
@Gupiutki Jeszcze jedno. W moim regionie dużo firm funkcjonuje na zasadzie podstawa wypłaty = minimum krajowe, reszta wypłacana w formie premii, np. Od wysokości osiągniętej sprzedaży. I tak handlowcy nie chcą iść na L4, tylko chodzić chorzy do pracy bo ta podstawa niewystraczyla by nawet przeżyć do końca miesiąca, nie pisząc już o rachunkach.
@Gupiutki do pracy chodzi się zarobić a jak się jest chorym to jest 80% wynagrodzenia. Myślisz że ktoś chodzi do pracy i myśli o współpracownikach? Nie, on chodzi do pracy zarobić hajsy aby zadbać o SIEBIE i SWOJĄ RODZINĘ a nie koleżków obok bo taki koleżka ma #!$%@? w ciebie i tak.