Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gupiutki: ludzie nie są w stanie przestać #!$%@?ć w swoim kołowrotku na 2-3 dni żeby położyć się do łóżka i zregenerować. Po pierwsze mają przeświadczenie, że bez ich kołchoźniczej pracy typu klikanie w konkuter cały świat się zawali, a po drugie jakby posiedzieli parę godzin w cichym pokoju ze swoimi myślami, to doszłoby do nich, jakimi są świrami ( ͡º ͜ʖ͡º)
że za 20% wypłaty ludzie by własne matki sprzedali


@krytyk__wartosciujacy: będziesz miał rodzinę i życie od 1 do 1 to inaczej spojrzysz na te 20%, nie wszyscy są programista15k niestety. Jeżeli Janusz widzi że gość chory, i więcej prycha niż pracuje to w jego interesie jest go wysłać na te L4.
@Gupiutki: 1. Jedna firma dodaje bonusy za nie chodzenie na L4.

2. Ludzie by chodzili na L4 gdyby to bylo normalnie akceptowane w pracy a nie ze w wiekszosci zakladow robia z ciebie #!$%@? wie jakiego bumelanta.

3. W mojej ex pracy jak szedlem na L4 to moj #!$%@? szef do mnie dzwonil i mowil ze pracuje przed komputerem to z angina czy z noga w szynie moge chodzić do pracy.
będziesz miał rodzinę i życie od 1 do 1 to inaczej spojrzysz na te 20%


@Yawimaya: Mam i czasem ląduję na L4.
Co mi chcesz powiedzieć? Że januszex jest źle zarządzany? Że daje "człowiekowi" poczucie bycia niezastąpionym w firmie?
Czy Ty tłumaczysz właśnie zarażanie kolegów w pracy, bo się komuś budżet nie spina?
@Yawimaya: jeśli ciebie boli głowa to nie pracujesz równie wydajnie i bezpiecznie, gdy Ciebie głowa nie boli ;-)

nie widzę potrzeby brania z tego powodu L4


@Yawimaya: zarażanie innych chorobami sezonowymi prawem, nie towarem czy jakoś tak.
Cóż, może po prostu nie szanujesz innych osób. A czy to dziwne? Nie mnie oceniać.

@Gupiutki: W niektórych kołchozach pracownicy dostają bonus za 100% frekwencji, przez co człowiek ci przyjdzie do roboty nawet z zapaleniem płuc, byle dostać te kilka groszy więcej. To powinno być nielegalne. Na myśl o premii tacy ludzie przestają myśleć racjonalnie i narażają zdrowie swoje i innych.
jak idę przeziębiona do lekarza (katar głównie)


@tghjk: serio zwolnienie na zwykły katar? Czy jeszcze jakieś objawy?

@Gupiutki powiedz taką rzecz - jest godzina 8:00, mam katar i trochę boli mnie głowa i czuję, że będę mało wydajny. Szczerze, o tej godzinie prawie nie mam szans dostać się w mojej przychodni do lekarza na NFZ. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić?

Nawet jeśli się dostanę do lekarza, co wtedy gdy lekarz
@Gupiutki "młodzi i ambitni" też bywają piertolnięci. Koleżanka z robo poszła na L4. Wcześniej że 3 dni chodziła , kaszlała i prychała. Wisienką na torcie jest fakt, że z domu coś tam liczyła (obmiary czy coś) bo jak twierdziła miała wyrzuty sumienia, że nic nie robi ( ͡ ͜ʖ ͡) ps. Branża budowlana, gdzie nikt jej nawet nie podziękował, a jak jest problem to szuka się winnych,
@Gupiutki ja chodzę chora do pracy (najczęściejnie zarażam). Ewentualnie zdalnie pracuję. Dlaczego? Nie chcę brać za dużo chorobowego, bo mam problemy ze zdrowiem. I w sumie nie wiem co się stanie jak zus zobaczy że ktoś dużo czasu siedzi na chorobowym xD