Aktywne Wpisy

Zrobiłem to Raguu. No i mówiąc szczerze byłem pełen obaw bo seler surowy smakował jak mydło, dodanie mleka do pomidorów też było kontrowersyjne, ale wyszło wyśmienicie. 10/10 wreszcie smakuje to dokładnie tak jak z dobrej włoskiej restauracji. A wsm wcale dużo dłużej nie robiłem niż zwykle koszt dodatkowych składników (seler, mleko, marchew) pomijalny w kontekście całego dania. Zrobiłem z 2 kg mięsa xD będę jadł cały tydzień #gotujzwykopem #jedzzwykopem
źródło: 1000006512
Pobierz
koralowiecc +135





Nie wiem czy to kwestia jesiennej chandrę, ale ostatnio, mimo dobrej pracy i zarobków w okolicach £50k rocznie, w #uk zaczyna mi się udzielać brak łatwości w zawieraniu znajomości jak w Polsce. Pamiętam, że w Polsce mimo słabych zarobków bardzo łatwo przychodziło mi chodzenie na randki, poznawanie ludzi itp. Tutaj miałem znajomych, głównie z Polski i innych krajów, ale wyjechali po brexicie. Z anglikami dogaduje się spoko, ale bardziej na zasadzie how are you mate, ok goodbye, i to raczej nie kwestia mojego języka, bo mówię w miarę dobrze. Tak sobie myślę, czy aby nie zainwestować w jakieś kwalifikacje zawodowe i kawalerkę za gotówkę w Polsce. Czy w Polsce żyje się okej mając mieszkanie, i zarabiając średnia krajową? Jak obliczyć to ile musiałbym zarabiać w założeniu, że tutaj musze płacić 1500 funtów za klitkę, a wpolsce nie musiałbym w ogóle?
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
@mirko_anonim: Tak wiesz się żyje.
Fakt, mi tam jakość życia zawsze dyktowało właśnie czy mam z kim wyjść w piątek czy do kogo zadzwonić i obgadać swoje problemy.
Tylko czy masz gwarancję, że w Polsce to znajdziesz?
@mirko_anonim: mozesz dalej zarabiac 50k F remote, nikt nie sprawdza
mozesz zrobic experyment - wez miesiac wolnego; zobacz ile bedziesz zarabial w PL i przyjedz do PL i sprobuj zyc za ta kase - zobaczysz czy CI starcza
ewetnaulnie jesli zdecydujesz sie na wyjazd do ogarnij Settled Status / Obywatelstwo i mozesz wyjechac wiedzac, ze zawsze mozesz do UK wrocic :)