Wpis z mikrobloga

O nie! Nie ma niedziel handlowych, a idę zapierdzielacć do roboty (i to na 12h).

Kto się o mnie upomni? Może któraś pani ekspedientka, albo któryś z moherowych beretów? Nie? To jak to jest, moja rodzina nie cierpi na tym, że pracuję w niedziele? Mi nie przysługują niedziele ustawowo wolne od pracy?

Państwo nie chce zamknąć wszystkich zakładów przemysłowych na ten czas? A dlaczego? Jestem gorszego sortu? Mi można powiedzieć "zmień pracę jak Ci nie pasuje", a Pani za ladą tego powiedzieć nie wolno?

#gownowpis #pracbaza
  • 148
@StdPtr lol, ale co z tego? Dokładnie to samo można powiedzieć o osobach z działu utrzymania ruchu w każdym zakładzie o pracy ciągłej, np w drukarniach. Nie ma najmniejszego powodu, żeby taki zakład musiał funkcjonować w niedziele. To czemu nie zamkniemy wszystkich miejsc pracy w niedziele? Weź nie gadaj, że sprzedawcy nie mogą zmienić pracy bo to jest zwyczajne kłamstwo, bo bycie kasjerem to nie jest jedyna praca, którą można wykonywać bez
@macan: Dla mnie idealnym przykładem tego o czym mówisz jest branża gastro. Ja akurat pracuję w takich miejscach, że podchodzę pod infrastrukturę krytyczną i muszę pracować w niedzielę oraz święta ale np. restauracje? W czym pracownicy gastro są gorsi od kasjerów?