Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do dobrze zarabiajacych facetow (przyjmijmy 10k netto+) - czy patrzycie na zarobki partnerki? Mielibyscie jakis problem zwiazac sie z kobieta zarabiajaca powiedzmy 4-5k net (zalozmy, ze spelnia reszte waszych wymagan?)

Ja zarabiam ~15k, moja dziewczyna 5k. Jest milosc, mieszkamy razem u mnie, finansowo ok, ale musze wam wyznac, ze jak np. poznalem pare programistow (facet + kobieta), to troche mnie dupa wewnatrz zapiekla, ze facet nie musi ciagnac finansow w takim zwiazku. Zwlaszcza w tych czasach - dobrze, ze chociaz dzieci nie mam.

Ktos ma podobnie?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 144
@mirko_anonim: Nie przeszkadzało mi to specjalnie, za wyjątkiem 1 sytuacji - Czasami chciałem jej kupić jakiś fajny droższy prezent pod choinkę, albo na urodziny, ale nie mogłem, bo wiedziałem, że będzie się z tym źle czuła.
@Linnior88: W związku jak ktoś daje od siebie więcej pieniędzy to oczekuje nadrobienia tego w innych tematach, przykładowo jak mam bulić za swoją kobietę to niech chociaż ugotuje mi fajny obiad od czasu do czasu. Kwestia tego, żeby się dopełniać. Problem w takich związkach jest wtedy gdy nastaną gorsze dni, kobieta przykładowo na złość tego obiadu nie zrobi, chłop wtedy też ma ból dupy, że wydaje więcej a nic z tego
@lukiboss: to pewnie wtedy wedlug logiki takiej laski 'no jak kochasz to przepisujesz, bo jak nie to co to za zwiazek bez zaufania' xD zawsze takie podejscie jest kiedy to akurat jedna strona ma z tego profit i wygode. Intercyza dzisiaj jest odbierana jako akt braku zaufania
@Linnior88: przeczytaj swoje posty chociazby tutaj skierowane do mnie. Jakas frustracja sie wylewa, ogolnie toksycznosc. I widzialem, ze podobnie jest w innych tematach dotyczacych zwiazkow, jakos zazarcie walczysz z kazdym kto ma inne zdanie i chcesz bardzo pokazac, ze faceci sa zli stad wysnulem teorie, ze chyba mialas jakas niemile doswiadczenia i stad to sie wzielo ;) jak tak nie jest to wybacz, ale zycze poprawy nastroju w tym temacie
@czuczupikczu: No mi jest naprawdę szkoda chłopa, bo chciał dobrze, kochał ją, wierzył jej, ale niestety był łatwowierny... Ma nauczkę na całe życie. Z drugiej strony, jakbym był tą babą to wstyd by mi było w sądzie sępić hajs, który się nie należy...
@lukiboss: coz, niestety to nie jest odosobniony przypadek. U mnie w malutkim miasteczku tez bybla podobna akcja. Typ okolo 50 lat przygarnal laske do swojego domu, potem jakis remont i go wkrecila w przepisanie czesci na nia i po chyba dwoch latach zostal #!$%@? z tego miejsca. Zostal bez domu i z ogromna depresja.

Mowi sie, ze faceci to swinie i w pewnych przypadkach to sie zgadza. Aczkolwiek tez czesc lasek
opłaty powinny być procentowo od wypłaty a nie na pół , ktoś ma 30 k i ma palcic tyle samo co osoba 4 k ?


@Linnior88: a jak idziesz do sklepu to też nie płacisz ceny z półki tylko przeliczasz sobie swoje zarobki na średnią krajową i jak wyjdzie że zarabiasz 80% średniej to płacisz 80% ceny w sklepie? xD

Wydatki na bieżące życie - czynsz, prąd, gaz, woda, śmieci, jedzenie
@czuczupikczu: nie projektuj swoich odczuć na mnie , to że mam niewypazona twarz i mocne opinie nie śwadczy o zgorzknieniu
Ja nigdy nie nauczyłam się być miła bo u mnie w rodzinie każdy ma taki charakter , czyli bez #!$%@? się i owijania w bawełnę
Anonim (nie OP): O ja bylam w takim związku gdzie facet mial duzo lepsza pensje (ok 12-15k w zaleznosci od miesiaca) a ja wtedy zarabiałam rowne 4k. I to byl typ, ktory chcial wszystko dzielic na pol. I dopoki to bylo kino, restauracje, to przeciez mi nie przeszkadzało. Wszyscy mi mowili, ze dzielenie wszystkiego na pol to jest mega red flag, ze przecież ja pracuję tyle samo godzin co on, a
Anonim (nie OP): Sam zarabiam okej (30k+) i pomimo że stać mnie by utrzymać niepracująca kobietę to nie wyobrażam sobie życia z nauczycielką, przedszkolanka czy pracownica biedronki. I średnio mnie interesuje że to jej pasja, często kobiety wybierają takie zawody powołując się na pasje a na koniec dnia facet musi na to wszystko #!$%@?ć, my mamy dostarczać ale one mogą mieć pasje...

Kobieta musi mieć ambicję i perspektywy na przyszłość. Dzisiaj
Anonim (nie OP): powiem ci tak stary, chleba z tego nie będzie. Z doświadczenia moich znajomych większość związków rozpada się ponieważ nie potrafili się poukładać finansowo razem. Nie ma znaczenia ile ty i ile ona zarabia, liczy się to jak o tym rozmawiacie i jak razem działacie w obszarze finansów.
Podam ci dwa przykłady (mój i kolegi).

Zarabiam 20k+ mc, moja żona 8-10k mc. Mamy wspólne konto, wspólne oszczędności, każdy wydaje
@mirko_anonim: zaraz powiedz że jak ktoś nie zarabia 100 k mieiacznie to coś z nim nie tak (co się będziesz ograniczał )
Mam nadzieję że wiejsz że 80 procent Polaków #!$%@? za najniższą krajową