Wpis z mikrobloga

W sumie w dziwnych czasach przyszło nam żyć, że nie wyświetlanie reklam nazywa się usługą i ludzie uważają że płacenie za to jest normalne xD

#youtube
  • 55
  • Odpowiedz
  • 18
@Kalwi w dziwnych czasach nam przyszło żyć, że ludzie myślą, że inni będą poświęcać swój czas i zasoby żeby tworzyć dla nich treści kompletnie za darmo i bez żadnych reklam i że to jest normalne
  • Odpowiedz
@rdenial:

to prawda, dziwne czasy, że ktoś oczekuje utrzymania ogromnego serwisu z jeszcze bardziej jebitną serwerownią za darmo


Tyle lat działało bez dwóch 30s reklam przed minutowym filmikiem (w którym twórca pierwsze i ostatnie 15s pieprzy o sponsorze i subskrypcji xDDDDDDDDD), NO ALE ROZUMIEM ŻE TERAZ TO TE REKLAMY JUTUB MUSI GDZIEŚ TRZYMAĆ I NA TO IDZIE DODATKOWA KASA XD
  • Odpowiedz
@krucjan:

w dziwnych czasach nam przyszło żyć, że ludzie myślą, że inni będą poświęcać swój czas i zasoby żeby tworzyć dla nich treści kompletnie za darmo i bez żadnych reklam i że to jest normalne

To niech nie tworzą, albo zamkną za paywallem, żeby frajernia płaciła za nawijkę o sponsorze przez pół filmu xD

Ale nieee, jutubowe małpy chcą mieć ciastko w postaci kaski z reklam od DARMOWYCH userów, a jednocześnie zjeść ciastko, czyli najlepiej
  • Odpowiedz
@Kalwi: usługą jest tutaj seriws ze swoimi funkcjami. Wyświetlanie/ogładanie reklam to bezpieniężna/pośrednia forma płatności za tę usługę. Abo to pieniężna forma płatności.

Albo płacisz oglądając reklamy, a hajs sypie reklamodawca albo płacisz pieniędzmi.
  • Odpowiedz
to prawda, dziwne czasy, że ktoś oczekuje utrzymania ogromnego serwisu z jeszcze bardziej jebitną serwerownią za darmo


@rdenial: nie skręca cię z żenady takie bronienie milionerów-monopolistów kompletnie w zamian za nic?
  • Odpowiedz
@ananasowy: skręca mnie z żenady jak czytam takie posty jak twoje albo odpała wyżej, który kiśnie z tego, że utrzymanie serwera kosztuje (?)

nie używam youtube od lat, a jak już koniecznie chcę coś sprawdzić, mam w przeglądarce blokery. nie podoba mi się ani serwis, ani większość treści. nie rozumiem za to, co rozumiesz przez swoje "nic"?
  • Odpowiedz
@rdenial: dzwonie do alphabetu bo widocznie mają za małe zyski że aż potrzebują #!$%@?ć premiuma jakoś 5 lat temu nie potrzebowali i jakoś ciągneli ale nie #!$%@? teraz potrzebują ha tfu na tą korporacje
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Gdzie moja opłata za gromadzenie informacji o mnie i wykorzystywanie tych informacji w tworzeniu nowych algorytmów dla reklamodawców przez korporację Google?
A biadolenie o tym, jaki to youtube jest biedny, to jedno wielkie X D
Co takiego zrobił youtube dla swoich użytkowników? Youtube rewind? Niedziałające funkcjonalności? Blokowanie niezależnych twórców na podstawie swoich idiotycznych algorytmów (takich sytuacji, jak i ofiar, były setki).

Już nie mówiąc o tym, że oglądając reklamy, nie wspieramy twórców, tak jak kiedyś, tylko korporację, która rzuca kłody pod nogi twórcom.
Google to jest banda pieprzonych monopolistów, którzy na wzór swoich amerykańskich ziomków chcą wszystko zamienić w płatną subskrypcję, i przesuwają granicę krok po kroku, dokręcając coraz
  • Odpowiedz
@Kalwi Czysty biznes, zobaczyli na przykładzie netflixa że dokręcenie śruby wcale nie spowoduje upadku firmy jak wieszczyli wykopki tylko rekordowe zyski i odbicie się od dna, i robia teraz to samo, pewnie pełno innych firm pójdzie ich drogą. Czysty kapitalizm, niedługo oddychanie będzie na subskrybcje, a o wiele szybciej woda pitna jak Nestle już wykupi wszystkie źródła xD
  • Odpowiedz
wyświetlanie reklam nazywa się usługą i ludzie uważają że płacenie za to jest normalne xD


@Kalwi: rozumiem, że w domu telewizji kablowej nigdy nie miałeś?
  • Odpowiedz