Wpis z mikrobloga

@puto a co za 40 czy 60 lat? Pomyślałeś kto będzie ci dupę pocierał w hospicjum albo w lepszym przypadku był Twoim lekarzem, hydraulikiem, kierowca, itd. Ludzie są potrzebni jeśli nie więcej niż obecnie to przynajmniej stała ilość.
ja nie narzekam na niską dzietność ( ͡° ͜ʖ ͡°) niska dzietność to gwarancja że za 20 lat dalej będzie niskie bezrobocie. Wolę żeby był rynek pracownika i bezrobocie 5% niż szmacenie przez januszy przy bezrobociu 15% ¯\(ツ)/¯


@puto: A co z potencjalnymi klientami, przedsiebiorcami oraz ludzmi ktorzy sa niezbedni zeby firmy ktore potencjalnie moglyby cie zatrudnic w ogole dzialaly? Przeciez ze stwierdzenia, ze jak na jakims
Pomyślałeś kto będzie ci dupę pocierał w hospicjum albo w lepszym przypadku był Twoim lekarzem, hydraulikiem, kierowca, itd. Ludzie są potrzebni jeśli nie więcej niż obecnie to przynajmniej stała ilość


@kam966: Nie są potrzebni, to tylko urojenia natalistów bojących się wziąć odpowiedzialność za swoje życie

Czy to że ludzie są "potrzebni" jest odpowiednim powodem żeby sprowadzać ich na ten świat, no nie nie jest odpowiednim powodem bo taki powód nie istnieje
a co za 40 czy 60 lat? Pomyślałeś kto będzie ci dupę pocierał w hospicjum albo w lepszym przypadku był Twoim lekarzem, hydraulikiem, kierowca, itd. Ludzie są potrzebni jeśli nie więcej niż obecnie to przynajmniej stała ilość.


@kam966: pomyślałem i wolę mieć lepszą młodość niż starość. W razie czego zmagikuję się po 60-stce i gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie ważniejsze żeby nie cierpieć w młodości
A co z potencjalnymi klientami, przedsiebiorcami oraz ludzmi ktorzy sa niezbedni zeby firmy ktore potencjalnie moglyby cie zatrudnic w ogole dzialaly


@cptyossarian765: masz rację to prawda, ale też trzeba wiedzieć że społecznie potrzebne zawody są najczęściej słabo płatne (nie licząc bycia właścicielem takiej firmy społecznie potrzebnej np. gastronomia). Fakt temat mnie niezbyt dotyczy bo przebranżowiłem się na IT w zeszłym roku, a IT nie ma granic ( ͡° ͜ʖ
ja nie narzekam na niską dzietność ( ͡° ͜ʖ ͡°) niska dzietność to gwarancja że za 20 lat dalej będzie niskie bezrobocie. Wolę żeby był rynek pracownika i bezrobocie 5% niż szmacenie przez januszy przy bezrobociu 15% ¯\(ツ)/¯


@puto: w Polsce masz niską dzietność i masz taki "rynek pracownika" że z roku na rok coraz więcej zarabia pensję minimalną.

Ciężko utrzymać gospodarkę bez klientów i obciążoną staruchami.