Wpis z mikrobloga

#depresja #mikrokoksy Witam. Zmagam się z głęboką anhedonią to jedyny objaw który mi został po ciężkiej depresji. Mój lekarz powiedział, że nie ma na to leku i zalecił mi podróżować.. Zbadałem hormony i wyszło, że mam niedobór wolnego testosteronu i wysokie SHGB. Może to mieć jakieś korelacja że stanem psychicznym?
Endokrynoloh powiedział, że to przez leki na depresję i nic z tym nie robi.
Może jest tu jakiś fachowiec lub osoba która taka zna? Może nie zarabiam dużo, ale zapłacę
  • 5
  • 0
Aktualnie Brintellix 10 + Abilify 2,5 Myślę, że przyczyną anhedonii jest długotrwałe branie tych leków i chroniczny stres. Jak to odwrócić?
@First999: Depresja jest bardzo wielowymiarowa i przekłada się na nią praktycznie wszystko dieta, sen, sport, relacje, libido, mindset.
Musisz walczyć z depresją kompleksowo bo same tabletki od lekarza kończą się właśnie tak jak w twoim przypadku.
Wypiszę ci kilka propozycji

Sport
Zapisz się:
1. Na siłownie
2. Sport grupowy (np. koszykówka, sztuki walki etc. żadne tańce bo cringe)

Dieta
Temat rzeka ale nie ma pokarmów game-changerów
Najlepiej sprawdzi się śródziemnomorska albo
@First999: Oznaczaj mnie jak odpowiadasz bo nie widzę powiadomienia

https://examine.com/supplements/saffron/research/#YlyWLQ0-sources-and-composition
"Szafran stosowany jako środek wspomagający terapię SSRI (fluoksetyną) nie utrudnia ani nie nasila przeciwdepresyjnego działania fluoksetyny"
"Stwierdzono, że szafran poprawia parametry funkcji seksualnych zarówno u mężczyzn, jak i kobiet doświadczających dysfunkcji seksualnych w wyniku terapii SSRI"

Wiem że nie powinno się łączyć St. John’s Wort (dziurawiec) z SSRI, o szafranie nie mam żadnych negatywnych doniesień.