Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu nie rozumiem co w waszych mózgach nie gra, że popieracie ten ruski gowno kontent. Jan Paweł II to jedna z najważniejszych postaci XX wieku, popularna na całym świecie i wysoka rangą w Kościele katolickim, nie mówiąc jak bardzo w Ojczyźnie. Jeśli usprawiedliwiacie swoje denne i godne potępienia zachowanie oskarżeniami o tuszowanie przypadków pedofili w kościele to brawo wy.
@sameowoce:

że w swoim fachu osiągnął maximum możliwości - został Papieżem


Osiągniecie papieża- no został papieżem xD Ja się przecież pytam co osiągnął będąc tym papieżem.

„prowadził działania”, „miał wpływ” xD papieska klasyka. 35 lat oglądam ten kult wielkiego papieża i dalej nie mogę się doczekać jednego konkretu- konkretne działanie, konkretny efekt.

Może ja w takim razie pokażę:

- Miał bardzo twarde stanowisko w sprawie antykoncepcji. W czasie tragicznej epidemii AIDS
@Serrrek ciekawe gdzie tak powiedział papież Franciszek, który od początku mówi że cały kościół postępował w sprawie przypadków pedofilii haniebnie tak samo jak wszystkie inne instytucje. To, że Jan Paweł II nie wybił się nad to w tym temacie nie umniejsza mu jego zasług - czytałeś jego kazania, na pewno musiałeś choć raz w życiu słyszeć nagrania jego najbardziej porywających wypowiedzi - cały Swiat go słuchał kiedy komuniści chcieli zniszczyć nam życie
@sameowoce:

jak możesz udawać że nie dostrzegasz tak ważnych rzeczy ?


Ja byłem od małego uczony kultu papieża jako największego i najlepszego z ludzi, dosłownie drugiego Boga. Tak traktują go Polacy, jeszcze jakiś czas temu publiczna krytyka to byłoby samobójstwo. Po kimś takim spodziewałbym się naprawdę wielkich, wspaniałych, heroicznych czynów, a tymczasem jedyne co mam to pobożne życzenia że miał jakieś kazania, wiersze i porywające wypowiedzi (co jest nieprawdą też swoją
@Serrrek a zatem obwiniasz swoich fanatycznych rodziców za swoją skłonność do memów z Papieżem ?
Jego wkład w walkę z komunizmem symboliczny ? XD chłopie cała komuna była nim przerażona, nawet zachowały się archiwa a propaganda skierowana przeciwko niemu w tamtych latach wyglada prawie tak samo niesmacznie jak wasze memy.
@sameowoce:

obwiniasz swoich fanatycznych rodziców za swoją skłonność do memów z Papieżem ?


Niewierzący oboje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziękuję im że dali mi samemu dojść do wszystkich wniosków, nigdy nie usłyszałem od nich słowa na temat religii. Chodziłem na katechezy, bo w tamtym czasie była to normalna godzina lekcyjna w szkole. Jako niewierzący zadeklarowałem się tak ok. 11 roku życia. Jeśli kogoś ciekawi w jakim wieku
@Serrrek przecież pisze cały czas, że dzięki swoim płomiennym kazaniem w które wkładał cała swoją artystyczną i inteligencką dusze rozpalił w narodzie odwagę do zmian, które rozszerzyły się na Europę. To jest dla ciebie wystarczający konkret ?
@sameowoce: To nie jest żaden konkret, tylko niejako przyznanie że nie zrobił nic. Znam historię dobrze, polscy robotnicy zaczęli protestować przeciw władzy z bardzo konkretnych przyczyn i przebieg całego wydarzenia obalenia władz, a potem rozpad ZSRR jest dobrze udokumentowany. Papież dodawał mocno otuchy, tak jak np Kaczmarski ze swoją piosenką, ale realny wkład w przyczyny, proces i efekt końcowy jest po prostu symboliczny. Każda rewolucja ma swoje zaplecze duchowe- kapłana, barda,
umniejszając jego zasługi nie usprawiedliwiasz komunistycznej propagandy i nienawiści władzy do niego prawda ? Prawda ?


@sameowoce: xDDDDDDDDDDD Wiadomo, nie ma argumentu żadnego, to polecimy z grubszej rury.

umniejszając jego zasługi


@sameowoce: Wypraszam sobie, ja wprost piszę że nie ma czego umniejszać. Ale wiem że nie dowiem się już nic ciekawego z tej rozmowy, więc nie będę już czytał co napiszesz. Pozdrawiam.
@Serrrek No jasne, nie da się usprawiedliwić robienia sobie jaj choćby i z „dobrotliwego kapelana wspierającego naród w jakichś przemianach symbolicznym wsparciem „ to trzeba zacząć się zbierać.
w które wkładał cała swoją artystyczną i inteligencką dusze rozpalił w narodzie


@sameowoce: swoimi płomiennymi kazaniami rozpalał również epidemie HIV i AIDS w Afryce, a jego psiapsi Matka Teresa to też niezła była