Wpis z mikrobloga

Hej,

W sobotę miałem stłuczkę jak na nagraniu.
https://streamable.com/2w8j0t

Po przyjeździe policji zostałem uznany za sprawcę i ukarany mandatem 1100zł +10 pkt. karnych za niezachowanie odstępu (Art. 19).
Kobieta z audii została ukarana mandatem za jazdę pod prąd.

Mandat przyjąłem, ale im bardziej myślę o tej sytuacji, tym mam więcej wątpliwości czy powinienem go przyjmować.
Czy ktoś z was kiedyś odwoływał się od mandatu lub zasięgał zewnętrznej opinii prawnej, aby zobaczyć czy na tym etapie ma to jakiś sens?

Policjant wprost powiedział, że gdybym uderzył w bok audii, to byłoby wymuszenie pierwszeństwa, a jak jest uderzenie w tył, to już wina kierowcy z tyłu.

#stluczka #kolizja #policja #warszawa
  • 34
doczytaj czym jest zasada ograniczonego zaufania a pozniej sie na nia powoluj


@peszmerd: Niezależnie czy przyjmiesz tutaj powszechne czy podręcznikowe rozumienie tej zasady, bedzie miało tutaj zastosowanie. Rozwinę odpowiedź w ramach ciekawostki że są różne:
A) Powszechne rozumienie zaklada nieufność do wszystkich uczestników ruchu - większość osób tak rozumie zasade ograniczonego zaufania. Tego tlumaczyc myślę nie trzeba w kontekście tej stłuczki.
B) Podręcznikowo mamy prawo ufać, że wszyscy uczestnicy ruchu jeżdżą
Mandat przyjąłem, ale im bardziej myślę o tej sytuacji, tym mam więcej wątpliwości czy powinienem go przyjmować.

Czy ktoś z was kiedyś odwoływał się od mandatu lub zasięgał zewnętrznej opinii prawnej, aby zobaczyć czy na tym etapie ma to jakiś sens?


@boberian: IMO nie ma sensu ponieważ obiektywnie jesteś tutaj winny. Widząc co #!$%@? już nie powinieneś jej podjeżdżać pod samą dupę, a po drugie to wygląda jakbyś się spóźnił z
@boberian: ehh policjantka blondynka? Chyba tą upośledzoną z Międzyrzeca podlaskiego przenieśli, przez ktora w sądzie zmarnowałem 5 wizyt. Dlaczego przyjąłeś mandat z takim zarzutem mając nagranie?
@boberian było nie pokazywać nagrania z kamery, interpretacja policjanta z dupy xd Przecież można hamować i w tym czasie wymuszające auto się wyprostuje i uderzysz w tył. To znaczy, że uderzenie w tył nie zawsze oznacza winę osoby który najechała na pojazd z przodu
nie wjechałem w nią celowo, trąbiłem jak wyjeżdżała i stłuczka nastąpiła dopiero jak się zatrzymała na pasie. Z jej relacji przestraszyła się trąbienia i dlatego zatrzymała auto.


@boberian:

play stupid games and win stupid prizes.

Bardzo dobrze, że dostałeś mandat. Dostałeś go za bycie bezmyślnym, prymitywnym, żałosnym robakiem :D który kozaczy za kierownicą, ale przy policjancie już zabrakło jaj by odmówić przyjęcia mandatu.

Powiem wprost. Gardzę takimi ludźmi jak ty. Widziałeś,
@boberian: Ja raz się odwoływałem od przyjętego mandatu. Bardzo miła Sędzina mi wytłumaczyła, że takie odwołanie może być skuteczne tylko, jeśli na mandacie jest wpisany czyn, który nie jest zabroniony. W moim przypadku było to parkowanie za znakiem B-36. Taki czyn jest niedozwolony i nie ma znaczenia, czy faktycznie stałem za tym znakiem czy nie. Przyjęcie mandatu kończy procedurę rozpatrywania czynu. Sędzina przywołała przykład, kiedy takie odwołanie miałoby sens - byłoby