Wpis z mikrobloga

@pwone no to w mleczarni było tak, że biedronkowe opakowania były trochę mniejsze i produkowane pod brandem biedronki. Za to cena tych produktów była taka sama jak tych samych produktów tego samego producenta tylko w normalnym opakowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pwone wiele osób to weryfikowalo. Tak jak mówisz sposób składowania, sklad ten sam ale dla biedronki robią to wyznaczone browary/rozlewnie, które praktycznie robią to tylko dla nich, bo to ogromny klient, bierze masę tych piw
mogę potwierdzić, że takie zjawisko istnieje. Pracowałem na logistyce w pewnej dużej mleczarni i rzeczywiście to co szło na biedronkę szło kompletnie z innej taśmy i było kompletnie innej jakości, od opakowania po towar. Dlaczego? Cena. No i to wynegocjowała biedronka. Ma być taniej i tyle.


@pozpozi: ale w jaki sposób ta jakość była pogarszana? Mniej tłuszczu w mleku i maśle? Dodawana chemia? To wszystko by w składzie musiało być zawarte.
@Kremufka2137 tak masz rację smakują inaczej, a wiesz czemu? Bo w Biedronce czy Lidlu masz najczęściej świeże piwo, a piwo dojrzewa/psuje się będąc w puszce czy butelce. W trakcie tego procesu psucia ujawniają się w piwie różne dodatkowe aromaty stąd jest ono inne w smaku (bogatsze). Najszybciej i w charakterystyczny sposób dojrzewają piwa w zielonych butelkach. Czuć z nich zapach jakby marihuany, to jest izopentenylomerkaptan. To związek który wydziela się z chmielu
mam wrażenie, że te piwka robione dla biedry są jakościowo znacznie gorsze niż te które trafiają chociażby do żabki, ale to może takie moje urojenie.


@Kremufka2137: @szuleer @john_transvolta @radziuxd @Ogau @pwone Temat wałkowany wielokrotnie - oczywiście że tak jest i rozwala mnie za każdym razem masa osób która próbuje to negować. Skala sprzedaży przez Biedronke jest taka że opłaca się stawiać osobne linie z innym składem. Niektórzy tak się z tym
@kureci_paratko: A sprawdzałeś date do spożycia ? Sprawdzajdzie ile czasu ma date ważnosci.
Miałem przypadek że kupiłem Franciskaner w promocji za 2 zł data była jeszcze 1 lub 2 do końca ,a piwo było nie do picia kleiste ciągnące się jak ślina.
@szuleer albo musisz być bardzo młody, ale mega #!$%@? że piwo musisz schłodzić żeby Ci smakowało XD w głowie się nie mieści, rozumiem wódka schłodzona, ale piwo? 5-6% zawartości alkoholu? Ufff...
@peszmerd: Oczywiście, identyczne zjawisko było teraz na Żateckim w Dino po wybiciu zakładanych progów popularności w promocji wielotygodniowej. Nawet zmienił się materiał odpowiedzialny za etykiety.

Ale to dotyczy WSZYSTKICH produktów a nie piw, piw najmniej a ludzie i tak to widzą xD
@pozpozi: tak, mleko ktore jest rozdzielane na frakcje i laczone ponownie jest lepsze i gorsze xD lepsze tto to ktore ma wiecej tluszczu i tylko tym poznasz roznice ale snuj bajki dalej
@szuineg: jesteś świadom procesu produkcji piwa i reszty niuansów które opisujesz, ale wciąż wydaje mi się, że to nie jest tylko i wyłącznie to. Tym bardziej, że 95% piw o których mówimy (i które mają wspomniany przeze mnie opis "wyprodukowano dla Biedronki") to piwa puszkowe także kwestia barwy szkła jest tutaj nieistotna.
Jednakowoż na pewno w najbliższym czasie kupując piwo w normalnych sklepach będę zerkał na datę produkcji i zważał na