Wpis z mikrobloga

@AdamMechanik fajnopolak = osoba która robi pseudo dobre rzeczy i to nie ze szlachetnych pobudek a dlatego żeby być "fajnym" bo akurat teraz robienie rzeczy x jest uznawane w mediach kreujących powszechny przekaz za dobre, mimo że faktycznie takie może nie być

Fajnopolactwo jest kojarzone głównie ze ślepym pomaganiem Ukraińcom ale w rzeczywistości ma znacznie szerszy zakres znaczeniowy
gnt_1 - @AdamMechanik fajnopolak = osoba która robi pseudo dobre rzeczy i to nie ze s...

źródło: temp_file4307232453709442290

Pobierz
@AdamMechanik: Fajnopolak to nie jest po to aby Ciebie obrazić tylko aby podburzyć od akcji elektorat PiSu, wzbudzić u niego zazdrość, agresje względem tych "fajnopolaków" któzy na pewno myślą że są lepsi od niego.

Każdy człowiek czy to ktoś komu nie idzie (stulejowe freethinkery), czy ktoś kto odnosi sukcesy zawodowe myśli że jest ponad przecietny, wie lepiej od innych i wykreowanie takiego fajnopolaka służy triggorowaniu elektoratu PiSowi, w domyślę to osoba
@AdamMechanik: w polityce i często w dużych korpo są agencje pr które pracują wedle jednego sceniarusza (bo działa). Jedną z rzeczy z takiego sceniariusza jest powtarzanie w kółko tego samego zwrotu w trakcie kampani wyborczej - w usa jest to wręcz komiczne. U nas też to widać. Przykładem są właśnie fajnopolacy czy symetryści. Zapytałbyś rok temu takiego tumana kim jest symetrysta to by myślał że chodzi o film symetria. Zresztą większość
@AdamMechanik: słowotwórstwo było bardzo popularne w okresie PRL i używane było przez komuchów w celach propagandowych, żeby jakieś grupy zdyskredytować, poniżyć czy zwyczajnie żeby wzbudzić obrzydzenie ludzi do jakiejś grupy czy rzeczy.
Doskonale wiemy do jakiego ustroju czują sentyment wyborcy pisu więc wcale nie dziwię się że takie słowa powstają
@wstanczyk: Dyskusji o czym dokładnie? O tym że w pierwszym zdaniu twojej odpowiedzi wrzucasz mnie do worka z własnymi chochołam? O tym że twierdzisz że chcę ci czegoś zakazywać? Czy o tym że dokonujesz projekcji swoich zachowań na moją skromną osobę żeby na końcu zarzucić mi że wrzucam wszystkich do jednego worka i nie potrafię pojąć że ludzie są różni?

W rzeczy samej pogadane. W robieniu fikołów jesteś o trzy ligi
to chyba chodzi o slepy narcyzm w tym okresleniu - tak na moje oko


@anisek No właśnie #!$%@? wie o co chodzi bo czasami tym określeniem nazywają tu wszystkich co nie są konserwami czy tych co nie lubią PiSu.
A czasem wszystkich co nie zgadzają się z jakąś opinią.
@AdamMechanik:

Kim są fajnopolacy
1. są to euroentuzjaści
2. mają poglądy centrowe lub lewicujące (nie lewackie)
3. chcą przynależeć do tej "stereotypowej" Europy - bogatej, fajnej, wolnej, zamożnej, podróże po świecie, meetingi w korpo, kawka w starsbuksie
4. mają wykształcenie wyższe, licencjat, magisterka a nawet poddyplomówka i certyfikaty
5. w swojej ocenie są ponad średnią populacyjną

Problem w tym że to powyżej ma 2 dno
@AdamMechanik:

FAJNOPOLAK - to bezrefleksyjny idiota, na poziomie Julki z twittera. Człowiek nie widzący dalej niż czubek własnego nosa. Człowiek pozbawiony wyobraźni - niepotrafiący przewidzieć konsekwencji swoich infantylnych twierdzeń i decyzji.

Najczęściej jest to też człowiek pozbawiony realnej wiedzy o świecie - a jedyną wiedze jaka ma, czerpie z aplikacji społecznościowych dla których kontent produkują inni "fajnopolacy".

Analogicznym określeniem fajnopolaka jest satyryczne i prześmiewcze określenie "młody wykształcony z większego ośrodka".

No,
@AdamMechanik:
I to 2 dno
1. nie przyjmują żadnej krytyki EU - albo z nami albo faszyzm, rasizm, homofobia
2. ich poglądy są jak z gumy - wczoraj prawa gejów, jutro dzieci własnością państwa
3. stereotypowa europa "impreza na ibizie" już nie istnieje
4. masowe wykształcenie, masowa jakość, często praca poniżej kwalifikacji - notabene pogarda dla "nolifów z politechniki"
5. wbudowany kompleks niższości - przez gazetę wyborczą i "pedagogikę wstydu"
@AdamMechanik nie uważam się za fajnopolaka ale na po zagłosowałem ponieważ pierwsze może rozliczna tą bandę i to wprowadzi nowa jakość w polityce bo nowe władze będą bały się #!$%@?ć ale też to że jeżeli 8* nadal by tak zadłużało kraj to jakoś w 2024-25r bylibyśmy na granicy limitu europejskiego i nie wiadomo co by #!$%@? jeszcze, a tu teraz trzeba ograniczać wydatki bo nas zmiecie z planszy xD
Kim są fajnopolacy

1. są to euroentuzjaści

2. mają poglądy centrowe lub lewicujące (nie lewackie)

3. chcą przynależeć do tej "stereotypowej" Europy - bogatej, fajnej, wolnej, zamożnej, podróże po świecie, meetingi w korpo, kawka w starsbuksie

4. mają wykształcenie wyższe, licencjat, magisterka a nawet poddyplomówka i certyfikaty

5. w swojej ocenie są ponad średnią populacyjną


@Phallusimpudicus: jeżeli mają wykształcenie wyższe to nie tylko w swojej ocenie są ponad średnią populacyjną

1.