Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie nowego samochodu. Ogólnie podoba mi się segment crossoverów i aktualnie na celowniku mam modele:
- Mazde CX30 - faworyt numer jeden. Bardzo podoba mi się buda, linie i wnętrze. Bagażnik OK. Miękka hybryda. Bardzo mało ciekawych ofert na sprzedaż w moim pułapie cenowym. 90% połatańce z USA/Kanady. Tutaj jedyne o co się obawiam to dynamika auta w wersji 122 konnej - takie występują najczęściej z dystrybucji europejskiej. W większości opinie dobre/ bardzo dobre - nie spotkałem się z negatywami odnośnie auta.

- Kia xCeed - numer dwa. Podoba mi się linia, kolory. Silnik i moc (wersje już 140KM+). Bagażnik też OK. Nie ma 4x4 ale mazda w sumie w większości też nie. Sporo ofert na pewno coś bym wybrał.

- Nissan Qashqai - trochę tańsza opcja. Podoba mi się wygląd ale z opinii czytam, że mocno osiołkowaty (1.3 / 1.2) spore spalanie i betonowe zawieszenie (podobno).

Celuję w używkę w granicach ~95k. Auto głównie do miasta i sporadyczne wypady do 150K. Na początku myślałem jeszcze o Konie i CX3 ale pojemność bagażnika to jednak bieda i odpuściłem. Nie jestem mocnym fanem motoryzacji, spędziłem sporo na researchu ale jak macie pomysły jeszcze na jaki crossover mógłbym zwrócić uwagę to będę wdzięczny. Nie chcę dużego typowego suva ale wyższego hatchbacka na lekkich sterydach z dobrą trwałościa i stosunkowo małym spalaniem.

Bardzo wdzięczny będę za podzielenie się wiedzą zwłaszcza o wymienionych modelach. Może ktoś posiada, miał mieć ale się rozmyślił z jakiegoś powodu lub słyszał co nieco - dajcie znaka :)
#samochody #samochod #kupnosamochodu #otomoto #kupnoauta #motoryzacja #mazda #mazdacx30 #kia #xceed #nissan
  • 2
  • Odpowiedz
@Kermii: xceed jest spoko, bo posiadam, dopóki nie przeczytałem fragmentu o bagażniku - w kijance na papierze wygląda to spoko, ale jak wrzucisz na środek walizkę w rozmiarze rejestrowanym czy jak to się nazywa to robi się problem, te ładne skosy bardzo psują ustawność do tego stopnia, że jesteśmy w stanie zapakować tyle samo klamotów co do micry różowej, chyba, że wozisz dynie luzemXD
MiguelZCali - @Kermii: xceed jest spoko, bo posiadam, dopóki nie przeczytałem fragmen...

źródło: 8DF43D88-DC27-4D1D-844F-BE51588F25AC

Pobierz
  • Odpowiedz