Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak tłuc przez godzinę z uczniem pierwiastki i logarytmy, bo w szkole robią pierwiastki, kiedy ten 5 min. przed końcem orientuje się, że nie, jednak to się nie nazywa pierwiastek, tylko potęga i chciał przećwiczyć zupełnie co innego.
7 rano to nie jest dobra godzina na naukę.
#kasikuczymatematyki
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slec22: nie byłbym taki pewien, nastolatki mają bardzo odjechany chronotyp i myślenie powinny zaczynać ok 11-12, czyli nawet później niż zwykle sowy. O tej 20 mogą łapać rzeczy lepiej niż wcześnie rano
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: moim zdaniem jeśli ktoś potrzebuje w dzisiejszych czasach korepetycji z matmy to raczej powinien sobie odpuścić naukę matmy, bo będzie korepetycji potrzebować całe życie xd Po co komu korki jak jest tyle informacji w internecie chłop se wejdzie na matemaks gdzie ma wszystko wytłumaczone dokładnie co zrobić przykładowe zadania z rozwiązaniami i do tego jeszcze filmiki na jutubie, książek wszędzie pełno. No nie ogarniam totalnie idei korepetycji i wydawania
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: gość rozszerza rozszerzenie :) To się łatwiej robi kiedy ktoś pokieruje we właściwą stronę do rzeczy przydatnych mu w przyszłości. A u tych z podstawy - internet nie wyłapie im gdzie robią błędy, kupa ludzi technikę ma dobrą, ale wywalają się na detalach.
@Precypitat: w większości tak ;) ale ten po prostu był zaspany w równej mierze co ja, tak na codzień jest fest konkretny.
@rzuf22
  • Odpowiedz
@inozytol: nie do końca. Z takiego podejścia rezygnuję głownie dlatego, że zwyczajnie lubię te moje dzieciaki i sprawia mi satysfakcję jak coś zrozumieją, co wcześniej nie było dla nich jasne. Nie uczyłam nigdy w szkole, nie zepsuł mnie system, lubię to.

Ale co do meritum- też wychodzę z założenia, że dobra nauka polega na zobaczeniu potrzeb ucznia i poprowadzeniu go tak, żeby sam dochodził do kluczowych elementów zrozumienia. Kwestia tego
  • Odpowiedz
Pytaniem pozostaje jakim cudem do tej matury dobrnął i to jest coś, co powinno go przyblokować na wcześniejszym etapie edukacji bez przejścia do kolejnej klasy.


@kasiknocheinmal:

W jakiej opcji częściej słychać rozmowę
  • Odpowiedz
Jednak nie mamy zasobów, żeby każdego ucznia "Zagłaskać", bo może kiedyś "odpali".


@inozytol: ano właśnie, dlatego część powinna do matury w ogóle nie dotrzeć. A jednak dociera. Ogólnie ten cały system jest do zaorania.
  • Odpowiedz