Wpis z mikrobloga

#it #informatyka #programowanie #pracbaza #programista15k

Mirki, na ile mogę liczyć jako CTO w niewielkiej firmie (nie wiem dokładnie ile pracowników, zgaduję 20-50) która wprowadza na rynek swoje rozwiązania informatyczno-sprzętowe w dziedzinie IoT nie będąc programistą, a bardziej ekspertem dziedzinowym/analitykiem/menadżerem?

Miałem rozmowę na ten temat i nie wiem jakie w sumie powinienem rzucić oczekiwania finansowe żeby nie przesadzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ani też za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałbym odpowiadać za wizję i rozwój produktu, ogarnianie prac programistów (zewnętrznych), ogarnianie serwisu i supportu, ogarnianie projektów itd.

25k netto na B2B wydaje się rozsądne?

Firma wiele lat na rynku więc nie jest to żaden startup.
  • 13
25k netto to zarabia przeciętny dev.


@Saly: Tyle to ja wiem, chociaż nie przeciętny a Senior Dev z krwi i kości, a nie taki co ma 3 lata doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Midowie tyle nie dostają.

Poza tym jak mówiłem devem nie jestem i to byłby dla mnie trochę skok z zarobkami, poza tym firma nie jest typowo informatyczna ( ͡° ͡°)
Tyle to ja wiem, chociaż nie przeciętny a Senior Dev z krwi i kości, a nie taki co ma 3 lata doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Midowie tyle nie dostają.


@Wegrzynski: To właśnie zarobki takiego mida 2-3 lata expa, dobry senior to 45+ netto na fakturze wyciągnie, o PMie nie wspominając.
on nie jest devem


@WyjmijKija: CTO musi mieć wysokie skile techniczne jak i menadżerskie, żeby był szanowany przez devów. To o czym mówi OP jest tak bardzo niecodzienne, że podanie konkretnej stawki też brzmi nie na miejscu
CTO musi mieć wysokie skile techniczne jak i menadżerskie, żeby był szanowany przez devów. To o czym mówi OP jest tak bardzo niecodzienne, że podanie konkretnej stawki też brzmi nie na miejscu


@Saly: No właśnie rola to nie jest typowy CTO od IT, bo to można porównać do CTO w firmie produkującej swoje np. drony, roboty mobilne czy system automatyki budynkowej/domowej - trzeba mieć ogarnięcie nie tylko w spawach informatycznych, ale