Wpis z mikrobloga

Przypominam poprzednie rządy PO-PSL dla smarkaczy co nie znają / jeszcze się nie interesowali, oraz dla tych co zapomnieli:

1) Zarobki były niższe,

2) siła nabywcza średnich zarobków była niższa,

3) nie wspominając o płacy minimalnej poniżej granicy ubóstwa.

4) bezrobocie było znacznie wyższe

5) istniała republika kolesi - Platforma + zaprzyjaźnieni biznesmeni zgarniali całą śmietankę i większość wytworzonego PKB

6) jeśli chodziło o inwestycje gospodarcze lub poprawę warunków bytowych społwczeństwa to cały czas były teksty ,,nie ma pieniędzy" (bo musiało starczyć na to z pkt 5.)

7) budowa i remonty dróg marginalnie małe w porównaniu z rządami PiS

8) zatajane umowy z podmiotami czy to krajowymi czy zagranicznymi (gaz z Rosji)

9) wbrew obietnicom o obniżanie podatków, to podnoszenie ich

10) zawłaszczenie OFE na rzecz ZUS

11) chcieli przyjąć relokowanych nielegalnych imigrantów (nie zdążyli wprowadzić tego w życie).

P.S. Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.

To były rządy PO-PSL. W rządach z dodaną do tego jeszcze Lewicą tym bardziej nie spodziewam się niczego dobrego dla kraju (ale ja się nie dam złamać).

#wybory #polityka #polska #historia
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.


@Adamfabiarz: Cieszę się że zdobyłeś doświadczenie i obycie w środowisku pracy tylko czemu łączysz to z polityką
  • Odpowiedz
10) zawłaszczenie OFE na rzecz ZUS


@Adamfabiarz:
No fajen, a pis zrobił to samo tylko nie przepisał całej kwoty lecz potrącił sobie przy okazji 15%.

P.S. Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze
  • Odpowiedz
@Olek3366 próba wprowadzenia ACTA znakomicie obrazuje właśnie, jaka była przepaść między rządem Tuska a nierządem pisu. Tusk po protestach zaprosił obywateli i ekspertów do kprim (i chyba można było zadawać pytania online). Premier I ministrowie rozmawiali z ludźmi i brali ich zdanie pod uwagę.

A marsze niepodległości? Rząd Tuska nie chciał skrajnej prawicy na ulicach Wawy, więc symbolicznie utrudniał im życie, na co kwiat polskiego kibolstwo odpowiadał cyklicznym rozwalaniem stolicy. Oczywiście
  • Odpowiedz
@camelinthejungle Co nie zmienia faktu że Tusk chciał wprowadzić cenzurę internetu, a co do marszów niepodległości to jest coś takiego kochany jak wolność zgromadzeń i mnie to nie obchodzi czy chodzą prawdziwi brunatni czy komuniści, Tusk sam naruszył wolność zgromadzeń i akcja budzi reakcje i bardzo dobrze że chłopaki robili rewolucje w Wawie co 11 listopada zwykły opór na władze z zapędami totalitarnymi. I bardzo dobrze że PiS wąchał się z
  • Odpowiedz
@Olek3366 wolność zgromadzeń ma jednak granice – nie można w ich trakcie łamać prawa, a to się chłopakom brunatnym nagminnie zdarzało, łącznie z propagowaniem ustrojów totalitarnych. No ale srał to pies, generalnie też uważam, że tam się służby nie popisywały.

W każdym razie co do ACTA nie zgadzam się kategorycznie. W sensie: stwierdzenie że Tusk chciał wprowadzać cenzurę Internetu bez uzupełnienia, co zrobił później, jest pewnego rodzaju manipulacją. Gdyby PiS chciał
  • Odpowiedz
Narzekanie zmywakowego chama na to, że nie mógł znaleźć sobie miejsca w kraju i poszedł po najłatwiejszej linii oporu uciekając na zmywak.

Przyszedł PiS i cham stał się solą tej ziemi głaskaną po głowie, więc dla chama PiS dobry. A fakty nie mają znaczenia, wymyśli się jakieś wytłumaczenie przykrywające faktyczne powody - jak brednie o braku rozwoju infrastruktury za rządów PO.
  • Odpowiedz