Wpis z mikrobloga

Przypominam poprzednie rządy PO-PSL dla smarkaczy co nie znają / jeszcze się nie interesowali, oraz dla tych co zapomnieli:

1) Zarobki były niższe,

2) siła nabywcza średnich zarobków była niższa,

3) nie wspominając o płacy minimalnej poniżej granicy ubóstwa.

4) bezrobocie było znacznie wyższe

5) istniała republika kolesi - Platforma + zaprzyjaźnieni biznesmeni zgarniali całą śmietankę i większość wytworzonego PKB

6) jeśli chodziło o inwestycje gospodarcze lub poprawę warunków bytowych społwczeństwa to cały czas były teksty ,,nie ma pieniędzy" (bo musiało starczyć na to z pkt 5.)

7) budowa i remonty dróg marginalnie małe w porównaniu z rządami PiS

8) zatajane umowy z podmiotami czy to krajowymi czy zagranicznymi (gaz z Rosji)

9) wbrew obietnicom o obniżanie podatków, to podnoszenie ich

10) zawłaszczenie OFE na rzecz ZUS

11) chcieli przyjąć relokowanych nielegalnych imigrantów (nie zdążyli wprowadzić tego w życie).

P.S. Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii do zwykłych robót i nie jestem ze wsi zabitej dechami, tylko z miasta wojewódzkiego. Niecały rok po objęciu rządów PiS wróciłem do kraju i mogłem, i zacząłem rozwijać się lepiej na etacie. A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.

To były rządy PO-PSL. W rządach z dodaną do tego jeszcze Lewicą tym bardziej nie spodziewam się niczego dobrego dla kraju (ale ja się nie dam złamać).

#wybory #polityka #polska #historia
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

łagodniejsze sutuacje zewnętrze niż za Tuska


@dafto: Tak, tak i tak ciężko będzie przez kolejne 4 lata albo 20 jak będzie rządził Tusk, teraz zapytam Cię bez żadnej spiny i liczę na Twoją szczerą odpowiedź, ile miałeś lat jak rządziło PO z Tuskiem na czele?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: bardzo lubię jak trolle/dzbany pisokonfedrackie wpadają na minę pt. OFE i od razu widać kim są. Widzę coś w stylu "skok na OFE" i od razu wiem, że nie trzeba dalej czytać. Dzięki!
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: pozwolę sobie odpisać, bo ja żyłem też w tamtych czasach, tylko Ja nie musiałem wyjeżdzać, bo potrafiłem o siebie zadbać

1) Zarobki były niższe,

Ale siła nabywcza tych niskich zarobków była wyższa

2) siła nabywcza średnich zarobków
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ciesze się, że Cię boli.
Nie po to się kształciłem aby słuchać pseudo-expertów, którzy zakłamywali ekonomiczna rzeczywistość, transferując wydatki z budżetu do fundacji, funduszy i.t.p.
Może będzie wreszcie normalnie.
  • Odpowiedz
@motomood: Nie chce mi się tyle pisać i nie pamiętam wszystkiego, spróbuję Ci znaleźć jakieś odpowiednie źródełko.
https://www.money.pl/gielda/polakom-nie-stala-sie-krzywda-w-2014-roku-rzad-zrobil-to-co-musial-z-ofe-6864805534460416a.html

Tutaj jest to w miarę opisane, jeśli nie jest dla Ciebie zrozumiałe to musiałbyś poszukać lepszego źródełka samodzielnie.

W dużym skrócie: nikt nic nikomu nie ukradł. Środki zostały przeniesione żeby zakończyć błędne koło, które powodowało nabijanie sobie prowizji przez OFE. Środki te są w ZUS, ale na odpowiednim subkoncie, które jest np.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: No ja pamiętam nieco inaczej.
Był przede wszystkim marazm i nic nie robienie. Bieda i nuda. PO nie robiła zupełnie NIC w ważnych sprawach, które ciągną się od dawna:
Szkolnictwo, Finanse, Zdrowie, Sądownictwo.
Wojsko było zwijane - zero zakupów, planów, nic.
Energetyka nic. Dywersyfikacja źródeł - nic.
Drogi to akurat były budowane choć innych inwestycji
  • Odpowiedz
Ja osobiście musiałem za PO za chlebem jechać siedzieć do Anglii


@Adamfabiarz: Nie miało to związku z tym, że w UK pensje były 5-6 wyższe, prawda? Czemu Anglia, a nie Niemcy czy Warszawa?
  • Odpowiedz
@HaSSaN: serio przerastają Cię obserwacje jak świat działa? Covidowy kryzys to był kryzys, ale, że rynki były w miarę stabilne jakoś się udało uniknąć recesji jak w 2008. Zrobiono to kosztem inflacji. Więc zamiast PKB -5%, miałeś inflację 20%.
P.s. w 2005 byłem już na rynku pracy.
  • Odpowiedz
Nooo k---a covid i wojna na Ukrainie to są dużo łagodniejsze sutuacje zewnętrze niż za Tuska xD


@HaSSaN: Śmiem twierdzić, że krach amerykańskiej giełdy w 2008 miał silniejsze oddziaływanie na cały świat. Poza tym w 2008 zaciskaliśmy pasa, obecnie z----------y z tarczami covidowymi na kredyt i kreatywną księgowością w SSP. Miłej podróży.
  • Odpowiedz
A teraz? Robię dobre biznesy i się jeszcze bardziej rozwijam.


@Adamfabiarz: Bo masz tanią siłę roboczą w postaci imigrantów z Ukrainy i płacisz im psie pieniądze. Czyli jesteś przeciwko imigrantom, ale już jak możesz za pół darmo takiego imigranta zatrudnić zamiast porządnie Polakowi zapłacić to już jest ok. :)
A ucisk państwa wobec przedsiębiorców w ogóle Ci nie przeszkadza.
  • Odpowiedz