Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
@kwasnydeszcz: brawo, brawoooo!! Kolejna osoba skutecznie zniechęca ludzi do diety vege.
Suplementujesz B12? Wiesz, że żelazo niehemowe ma dużo gorszą przyswajalność? Spożywasz odpowiednie pożywienie, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość mikro i makro elementów, a także wiesz co z czym łączyć aby zwiększyć ich przyswajalność?
Nie ma co się tłumaczyć zespołem złego wchłaniania skoro z własnej woli wybrałaś taką, a nie inną dietę, skoro masz takie problemy to powinnaś zadbać od odpowiednią
@kwasnydeszcz: tak, jeśli ktoś w imię ideologii robi sobie krzywdę to w sumie powinien to mieć w dokumentacji medycznej
takie osoby tak jak np palacze, powinni również być ostatni w kolejce w przypadku np potrzeby transplantacji
@kwasnydeszcz: @MIKULZIOMAL jeżeli miała anemię też jak jadła mięso, genetyczne, to ch*j tej lekarce do tego, a tak poza tym jeśli chce leczyć anemię to musi jeść odpowiednie warzywa i suplementy a lekarka się wykazała ignorancją, niewiedzą i pokazała że ma w du*pie pewne zagadnienia zdrowotne skoro uważa że jak jesz mięso to nie masz anemii
@Hieronim_Berelek

@kwasnydeszcz: pasuje jak ulał ( ͡º ͜ʖ͡º)


Socjologowie i psychologie zwracają uwagę na to, że „śnieżynki" #!$%@? indywidualizm oraz pewna niezaradność życiowa, podyktowana nadopiekuńczością rodziców, którą byli otoczeni przez lata. Co jeszcze ich wyróżnia? Nieumiejętność przyjmowania konstruktywnej krytyki i przekonanie o swojej wyjątkowości. Warto też wspomnieć, że nie radzą sobie w grupie, ulegają emocją i często stawiają się w roli ofiary.


„Płatki śniegu" swoją osobowość
@kwasnydeszcz: zgłoś to sie do najblizszej Biedronki po jakąś pierś z kurczaka, albo dorsza dzbanie xD
Dostałaś darmową poradę lekarską. Ograniczenie mięsa spoko, co kto lubi, ale jego całkowita eliminacja, do tego robiona nieudolnie, jest zwyczajnie głupia i szkodliwa dla siebie samego. Co najmniej np. raz w tygodniu powinnaś je jeść.
Często zmieniałem miejsce zamieszkania i miałem różnych lekarzy. Czasami też wybierałem nowego jak wiedziałem, że któryś #!$%@? głupoty jak te wymienione powyżej.


@zymotic: ty sam #!$%@? głupoty wiec wez sie już nie pogrążaj
@kwasnydeszcz

@apee: no akurat mam anemię z innego powodu. jest mnóstwo chorób, które zaburzają przyswajanie i istnieje coś takiego jak zespół złego wchłaniania, co powoduje, że możesz #!$%@?ć pół mięsnego i nic ci to nie da. ta lekarka miała tylko ocenić czy mogę studiować, a nie wyrażać ubolewanie, że nie jem mięsa (zresztą czasem jem i tak). suplementuję ofc


No to zacznij jeść mięso normalnie i potem sprawdź czy anemia się
@groob tak samo dieta wege bez suplementacji. Pisze o skrajnościach bo ludzie często biorąc słowo wege i jedzą sałatę z ogórkiem i pomidorem, albo dietę keto i jedzą samego kurczaka i jajka. Bez suplementacji czy konsultacji z dietetykiem te diety prowadzi się z reguły źle