Wpis z mikrobloga

@PomidorovaLova: pamięć widzę ekstra, najpierw Tusk #!$%@?ł ludzi z kraju a oni teraz na niego głosują...za 8 lat znowu będziecie zbierać podpisy, tylko że na PiS

Róbcie dalej to samo, głosujecie na tych samych #!$%@?ów, dojebcie nam tu w kraju jeszcze raz Tuskiem

Ja #!$%@?
#!$%@?ć popis i konfederację... błagam, uczcie się, czytajcie książki, nie zachowujcie się jak jętki
@PomidorovaLova spokojnie, Mt. Prospect, Lombard i Bazylika św. Jacka skutecznie zepsują Chicagowskiej Polonii opinię. Niemniej, szanuję za obywatelską podstawę poza granicami. Dużo ludzi z zaświadczeniami, czy tam to jednak margines?
@PomidorovaLova super. Aż dziw, że w Chicago i okolicach jest młoda Polonia, poza ziomkiem który naprawia telefony w Dunning to zawsze emerytów spotykałem xd
Muszę kiedyś wpaść na dłużej niż jeden dzień i zaktualizować wiedzę - chyba, że Joliet będzie chlubnym wyjątkiem na mapie i w Chicago jednak bez zmian xd
@PomidorovaLova Gratuluję, procenty muszą się zgadzać. Trzy dekady jestem na emigracji i nigdy w polskich wyborach nie brałem udziału. Stwierdziłem, że nie będę komuś układał życia, a i tak cała Polonia głosuje na okręg w Warszawie, więc jej głos, to przysłowiowa kropla w morzu.
Co ciekawe, że uciekając głównie do krajów z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, 85% polonii głosuje ma partie, które nie chcą zmienić systemu na taki do jakiego wyemigrowali.
Są cztery
Dzisiaj dołączyłam do komitetu Koalicji Obywatelskiej w Jolie, koło Chicago i po pierwszym dniu mamy zebrane już ponad 500 głosów! Druga dobra wiadomość jest taka, że pisowski elektorat w USA jest wymierający i wielu wyborców po prostu nie dojedzie na wybory


@PomidorovaLova: brawo, dalej nadmuchana plemienna wojna pis vs po. Polityka identyczna jedni wycierają sobie mordę kościołem drudzy europejskością - jedyna różnica xd. Dziwi mnie, że głosują ludzie nie mający dużo