Wpis z mikrobloga

138 757,78 - 10,66 = 138 747,12

Pierwsze truchtanie od ostatniego maratonu. Choroba odpuściła prawie całkiem więc wpadło easy 10km.

Wreszcie czuję, że żyję ()

Teraz pytanie do ekspertów: Co polecacie zamiast Novablast 3? But jak dla mnie rewelacyjny, ale dyskwalifikuje go problem przecierania gąbki zapiętka. Problem jest znany, ale Asics umywa ręce. U mnie pojawił się po 600km więc na dłuższą metę słabo opłacalna impreza. Chętnie wysłucham Waszych propozycji (σ ͜ʖσ)

#sztafeta #biegajzwykopem #bieganie

Skrypt | Statystyki
randall - 138 757,78 - 10,66 = 138 747,12

Pierwsze truchtanie od ostatniego maratonu...

źródło: IMG_1665

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@randall: nie umisz pan biegać w Asicsach ( ͡° ͜ʖ ͡°) moje mają już 750 km i nie widać śladów problemów o których piszesz. Mam wersję LS, może to robi jakąś różnicę, albo po prostu moja stopa ma inny kształt. Też się powoli rozglądam za następcą dla Novablastów, bo czuję że się już trochę uklepały, rozważam np New Balance Rebel v3 albo Novablasty 2
  • Odpowiedz
  • 1
@Rain_Dog: Biegam od 10 lat i w żadnych butach nie miałem jeszcze takich przebojów. Ja mam z kolei wersję TR. Wiem, że @noe44 ma te same i takich przebojów podejrzewam, że nie ma (°°

Saucony wydają się interesujące. Chyba czas się wybrać do sklepu biegacza i potestować.
  • Odpowiedz
@randall: Novablasty 1 i 3 mam w wersji LE, z wysokim zapiętkiem, w jedynkach mam chyba 800km i owszem jakieś przetarcie jest ale w ogóle nieodczuwalne. W dwójkach miałem ten miesisty zapiętek, który od początku mnie uwierał, przetarł się przed 200km, oddałem te buty koledze, bo nie umiałem w nich biegać. A więc może lekarstwem byłyby Novablasty 3LE? :) wysoki zapiętek jest dużo cieńszy i moim zdaniem mniej podatny na przetarcia.
  • Odpowiedz
@randall: otóż kolego w moich Novablast 3 TR ten sam problem. Zapiętki wytarte . Nalot na butach jakies 800 km. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Jeszcze je dojadę przez zimę. Może wkręcę w nie kolce i będą do zadań specjalnych ;) niestety mam wrazenie, że się uklepala pianka. Jak pisałem wyżej. Saucony Endorphin Speed 3 i masz Pan but do wszystkiego. Ewentualnie zobacz też Saucony Triumph 20 lub 21. Też
  • Odpowiedz
@randall: tez mam novablasty 3 TR (800km nabiegane) i ten sam problem. Kupilem na przecenie saucony triumph 20 ostatnio i testuje (dopiero 40km wiec za wczesnie zeby osadzac). Plan jest taki zeby trzymac jeszcze novablasty w rotacji chociaz juz czuc, ze pianka troche ubita.
  • Odpowiedz
  • 1
@noe44: @firemann: Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam ten problem. W moim przypadku wada w tym miejscu powoduje dziury w skarpetach i podrażnia stopy więc biegać w nich za bardzo nie mogę. Chyba zainwestuję w polecane Saucony lub przemyślę jeszcze temat Novablast 3 LE (pewnie musiałbym je najpierw obejrzeć na żywo).

@aukolb: Masz i polecasz?

Dzięki za rady Panowie!
  • Odpowiedz
@randall: yup, bardziej oddają niż novablasty 3. Wczoraj w nich zrobiłem ciągły po 3:45/km i odczuciowo niewiele gorzej jak w adios pro 3. A są na pewno bardziej wygodnie.
  • Odpowiedz
@randall do szybkiego, ale codziennego tyrania sprawdź sobie new balance 1080. U mnie 2 podstawowe pary to właśnie novablasty 2 i nb 1080. Są bardzo podobne: amortyzowane, ale dynamiczne :D też szybkie ale mniej amortyzowane są polecane wszędzie saucony kinvara 13, tylko w tych mam za mały przebieg, aby oceniać - poza tym, że są szybkie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz