Wpis z mikrobloga

#sejm Radek to jest zupełnie inny poziom jak chodzi o jakość w polityce, coś do czego pisowcy nawet nie mają podjazdu. Tutaj sam poziom wypowiedzi pokazuje ile prawdziwe wykształcenie naprawdę daje człowiekowi, a nie jakieś kupione dyplomy z wiadomej uczelni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 71
  • Odpowiedz
No, szczególnie zabłysł na arenie międzynarodowej tekstem o robieniu laski dla Amerykanów.


@Roess: a co, nie miał racji? 100% trafna analiza pisowskiej polityki zagranicznej.
  • Odpowiedz
no i mielibyśmy do 2020 roku więcej taniego gazu i zysk z transferu, a potem byłoby tak jak tera. Faktycznie #!$%@?


Jeśli nie rozumiesz implikacji geopolitycznych, to niestety, nie jesteś partnerem do rozmowy. PS: 2022 roku.

@ShooleR:
  • Odpowiedz
  • 68
szczególnie zabłysł na arenie międzynarodowej tekstem o robieniu laski dla Amerykanów.


@Roess: przecież to jest jego opus magnum. Idealnie przewidział "politykę" zagraniczną pisowców.

Chociaż w sumie nie przewidział, że oddadzą się trumpowi, który będzie właził w dupę rosjanom w czasie wojny za naszą wschodnią granicą, ale tak idiotycznego ruchu nikt by nie przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW

laski dla Amerykanów

Was na tym wschodzie to już
  • Odpowiedz
No, szczególnie zabłysł na arenie międzynarodowej tekstem o robieniu laski dla Amerykanów.


@Roess: A powiedz mi, czy ta właśnie jego prognoza polityki zagranicznej w wykonaniu PiS była nietrafiona?
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia zajebisty argument z dupy - nie umiesz prostego "za" odbic równie prostym argumentem znaczy że jesteś zwykłym krzykaczem internetowym.

Przy tym co napisałem bilans byłby dodatni albo bylibyśmy w tym samym miejscu...
  • Odpowiedz
@ShooleR: Pomijając nawet fakt, że to komplete political fiction - ruscy dogadali się z niemcami nad głowami regionu NIE PO TO, by dać im zarobić, ale by zyskać siłę nacisku na państwa pomiędzy Berlinem, a Moskwą. Niemcy dostali status huba i tani surowiec, ruscy - narzędzie do wywierania presji. Pokazał to szereg kryzysów energetycznych, choćby ten z 2006, po którym zadecydowano o wybudowaniu gazoportu. Ale załóżmy, że jakimś cudem Polska do
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia przeceniasz nasza rolę w obronie Ukrainy i nie dostrzegasz chyba pozycji gospodarczej tych "uzależnionych" Niemiec.

Ergo - mielibyśmy tańszy gaz przez dłuższą chwilę (in plus) albo jak sam powiedziałeś - nie weszlibyśmy do gdy czyli byłoby tak jak jest. Czyli dokładnie tak jak napisałem co skomentowałeś u mnie kompletnym brakiem znajomości tematu.

Tzn ze jednak coś kumam czy ty nie kumasz tak jak ja? Bo aż ciekaw jestem fikolka.
  • Odpowiedz