Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest w stanie wyprowadzić mnie z błędu, że w Aliorze (przy BK2%) to w sumie w okresie dopłat kredyt wychodzi najtaniej ?
Przez długi czas Alior uznawany był za najgorszą ofertę (_ )
I tak się zastanawiam czy ja coś może źle licze (°°
Ale jak w morde strzelił, Alior w długim okresie wychodzi najtaniej jeśli chodzi o sumaryczny koszt przez pierwsze 10 lat (oczywiście zakładając, że za 5 lat koniunktura się nie #!$%@? i będzie gorsze oprocentowanie albo gradobicie czy koklusz) bo ma najniższe oprocentowanie 6,44% ()

Takie moje porównanie dla kredo 500k
*W Velo mozna zrezygnowa z ubezpieczenia na życie po pierwszym miesiącu więc tylko 1 rata 90zł
*W Aliorze ubezpieczenie na życie trzeba mieć tylko przez 5 lat (takie wymagania w regulaminie i nigdzie nie ma kary za jego nieposiadanie po 5 latach)
*Koszt ubezpieczenia mieszkania wziąłem z rynku, średnio z jakiejs porównywarki wyszło mi 300-400 zł więc uznałem, że 300 rocznie
*Koszt ubezpieczenia na życie w Mbanku wziąłem po prostu z ich oferty

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
GOHAN - Czy ktoś jest w stanie wyprowadzić mnie z błędu, że w Aliorze (przy BK2%) to ...

źródło: porownanie

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: Są 2 opcje, jedna z prowizją druga bez - w ofercie, którą ja dostalem jest opcja bez prowizji i dokładnie to są wszystkie koszty jakie znalazłem w umowach w tym zestawieniu w poście. Minus ewentualnie taki, że za ubezpieczenie na życie trzeba zapłacić te 14k z góry za 5 lat w dniu podpisania umowy
  • Odpowiedz
@GOHAN: wg wszystkich źródeł oprocentowanie to 2% + marża banku więc nie mam pojęcia co wpisałeś w kolumnie 'oprocentowanie z dopłatą'

Dobra znalazłem

Po trzecie, dopłaty wyliczane są na podstawie wskaźnika, który reprezentować ma średnie oprocentowanie hipotek, ale który nie musi równać się oprocentowaniu konkretnego kredytu. Na razie większość banków proponuje klientom stawkę, która dokładnie równa się wskaźnikowi używanemu do wyliczania dopłat. Kredytobiorca płaci zatem odsetki takie jak dla kredytu
  • Odpowiedz
@GOHAN: trzeba by jeszcze policzyć odsetki od tych kosztów początkowych. Jak w aliorze wyłożysz 25k na start to za 10 lat to będzie więcej warte niż 25k..
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Masz oprocentowanie wyjściowe i to są koszty do których dostajesz dofinansowanie. Nie interesuje mnie oprocentowanie poza okresem dofinansowania więc i RRSO mnie nie interesuje. RRSO wylicza się dla całego okresu kredytowania.
@korin_: W aliorze musze wyłożyć ~~15k na start i to jest w sumie koszt w przeciągu 5 lat. Ubezpieczenie mieszkania musze płacić wszędzie i nie z góry więc nie ma co tego doliczać do takiego kosztu
  • Odpowiedz
@GOHAN: to coś tu nie gra bo jeżeli kolejno 6,44%, 7,29% i 7,14% to jest oprocentowanie JUŻ PO dopłacie to praktycznie jesteś niedaleko aktualnych kredytów bez BK2% (około 8% )

Albo coś pomieszałeś albo to jakaś kpina bo wg różnych źródeł powinieneś się znaleźć raczej poniżej 5% PO dopłacie
  • Odpowiedz
@GOHAN: Alior ma obecnie najlepszą oferte z najmniejszą ratą. Haczyk jest taki, że musisz dostać dobry scoring, wtedy dostaniesz tą najlepszą ofertę. A żeby dostać najlepszy scoring najlepiej być małżeństwem pracującym na UoP w budżetówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@tylko_pytam: To można dostać jeszcze lepsze oprocentowanie jak 6,44% ? Ja na JDG na ryczałcie i niestety nie ma komu ze mną spłacać tego kredytu ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz
oprocentowanie to 2% + marża banku


@dzem_z_rzodkiewki: Mechanizm naliczania dopłat powoduje, że oprocentowanie kredytyu w pierwszym pięcioletnim okresie wynosi 2%, a w niektórych bankach nawet poniżej tej wartości. Oprocentowanie w programie Bezpieczny kredyt 2% nie jest suma marży i 2%.

Alior w długim okresie wychodzi
  • Odpowiedz
  • 0
Oferta z ubezpieczeniem na życie kosztującym 2,85% kwoty kredytu jest obecnie wycofana.


@marcpol: Ale ja mam taką ofertę aktualnie i tyle mam na drafcie umowy. Odnieś się do tego co widzisz na zestawieniu, a nie do tego co dostają inni. Kredyt jest na 500k, a nie na 600k, co mnie interesuje ile wyniesie ubezpieczenie na życie przy 600k jak tyle nawet nie dostane ? Dla mnie, jak widzisz w zestawieniu, przez pierwszych 10 lat to najtańszy bank w sumarycznym zestawieniu kosztów.

Zwrócić też trzeba uwagę na to, że alternatywnie zamiast przeznaczać pieniądze na prowizję możesz wnioskować o mniejszą kwotę kredytu w innym banku, co jeszcze bardziej zmniejszy długoterminową przewagę banku Alior.

Polecam też przeanalizować scenariusz wybrania banku bez prowizji i ulokowania tej kwoty na lokacie lub
  • Odpowiedz
Dla mnie, jak widzisz w zestawieniu, przez pierwszych 10 lat to najtańszy bank w sumarycznym zestawieniu kosztów.


@GOHAN: Nie da się dzisiaj wiarygodnie określić kosztów kredytu w programie Bezpieczny kredyt 2% przez pierwszych 10 lat, ani ocenić który bank będzie w tym okresie najtańszy lub najdroższy. Alior jest najdroższym bankiem pod względem kosztów w początkowym okresie kredytowania i jednocześnie może być przy założeniach przez Ciebie przyjętych bankiem o najmniejszej sumie kosztów w okresie 10 lat, ale mimo to z najmniej korzystnym rozłożeniem kosztów w czasie.

Takie mam wartości na draftach umów z tych banków... Nie wiem w takim razie jakie wartości powinienem tak wpisać, skoro bank tyle wpisał w rubryce "oprocentowanie w okresie obowiązywania stałej stopy
  • Odpowiedz