Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem dotyczący doręczania moich przesyłek do mojego dawnego domu po wyjeździe za granicę.

Kilka lat temu wyprowadziłem się z patologicznego domu i wyjechałem za granicę. Niestety moje listy z zagranicy są doręczane na mój dawny adres, gdzie są czytane przez moich rodziców i nie jestem o tym informowany. Odkryłem to rok temu kiedy odwiedzając dom rodzinny moja mama przekazała mi pootwierane listy nadane do mnie, w tym listy dotyczące mojej sytuacji finansowej. Jest to dla mnie problematyczne ponieważ moi rodzice przypuszczalnie będą chcieli pozwać mnie o alimenty, wspominali mi oni o tym. Nie mogę wszędzie na ten moment zaktualizować adresu korespondencyjnego za granicą. Mogę spodziewać się, że 1 lub 2 listy rocznie będą nadane do mnie na mój polski adres, nie mam wpływu na wysyłanie listów zaadresowanych do mnie pod mój dawny adres. Z tego powodu chciałbym, aby listy nadane na mój dawny polski adres na moje imię i nazwisko nie były doręczane.

Poczta polska przewiduje zaastrzeżenie doręczania jedynie przesyłek poleconych, przesyłki nierejestrowane są zawsze doręczane pod wskazany adres. Listy wysłane do mnie były zawsze listami zwykłymi. Istneje opcja dosyłania przesyłek zwykłych i poleconych pod inny adres ale musiałbym mieć adres do doręczeń w Polsce lub zaufanego znajomego, czego nie posiadam. Wolałbym, aby moje listy były niszczone lub doręczane do przypadkowych osób niż żeby trafiały w ręce mojej rodziny.

Czy wnioskując na poczcie o doręczanie moich listów pod losowy adres w Polsce (doręczanie wiąże się z pewną opłatą) mógłbym mieć z tego powodu problemy? Co by się działo, gdyby listy miały być doręczane na nieistniejący adres?
Czy istnieje w Polsce firma która mogłaby skanować/dosyłać do mnie/niszczyć wysyłane do mnie listy?
Czy istnieje inna opcja, którą mógłbym wykorzystać aby listy z zagranicy adresowane teoretycznie do mnie nie były doręczane osobom które nie powinny ich czytać?

#pocztapolska #poczta #kurier #paczki #przesylki #paczka #zalesie #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: wynajmij sobie skrytke pocztowa. Koszt to 90 pln rocznie i 30 pln za zamek i klucz wiec lacznie 120 pln rocznie. Pozniej zmien adres do korespondencji na skrytke i tyle.

To zaden pieniadz i masz swiety spokoj ;)

Tutaj masz wykaz placowek posiadajacych skrytki bo oczywiscie nie musisz wynajmowac we wlasnym miescie rodzinnym mozesz miasto obok albo wojewodzctwo obok zeby nikt Cie nie widzial ;)

https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2022/07/wykaz_czynnych_placowek_skrytki_stan_na_31_03_2017_pop.xlsx

Z fartem ;)

Możesz
@mirko_anonim
Przekierowanie listów jest płatne jak za daną przesyłkę, chyba że nowy adres obsługiwany jest przez tą samą placówkę oddawczą.

Co do skanowania, to PPUC (spółka córka Poczty Polskiej), świadczy taką usługę. Poszukaj info na stronie Envelo.pl