Wpis z mikrobloga

@wylinialeLinoleum: path tracing na 4070 z FG jest okropny przez zbyt dużą liczbe klatek wygenerowanych do tych prawdziwych(50:50 albo nawet 40:60) za to na ultra RT już jak najbardziej grywalne i bez FG. Wiadomo że path tracing robi wrażenie "jak w prawdziwosci" ale te 60-70 klatek wcale nie wygląda na tyle.
  • Odpowiedz
@Krs90 i #!$%@?, trzeba zbierać na nową grafikę, spłaciłem na raty rtx 3070, ale widzę, że to tfu jakaś karta dla plebsu.
Tylko z takimi cenami to chyba nerkę muszę sprzedać.
  • Odpowiedz
@Krs90: Nie widzę problemu w tym, że deweloper dodaje do gry dodatkowe funkcje, które mogą sobie włączyć posiadacze najlepszych kart. Nie musisz od razu ustawiać wszystkiego na ultra.
Crysis wcale nie słynął z tego, że miał super wymagania?
  • Odpowiedz
@FlawlessPlan: Ja gram z path tracingiem, wiadomo że w rzeczywistości to jest około 40 fps a reszta jest interpolowana, ale średnio mnie to obchodzi - obraz jest płynny jak przy prawdziwych 70, a input lag jest jak przy około 40, czyli jak dla mnie całkowicie wystarczająco do gry na padzie - na początku jest trochę dysonans, ale wystarczy pograć parę minut i się o tym zapomina.
Ale w razie czego zdaję
  • Odpowiedz
i właśnie po to wprowadzili przewcześnie to całe RT ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@majk3l: This. Gamedev to taki wyścig zbrojeń między developerami i konstruktorami, który nam zapewnia progres technologiczny sprzętu konsumenckiego. Pogódź się z tym @Krs90 xd
  • Odpowiedz
@Krs90: Jak wychodził Crysis to ustawienia ultra były zrobione pod karty graficzne, które były najlepszymi przez kilka kolejnych lat. Potem pojawiła się moda, że wszystko musi chodzić na ultra, bo inaczej gra jest niegrywalna i wygląda jak kupa (co było oczywistym farmazonem).
  • Odpowiedz
mylisz się xD nie pamiętasz premiery Crysisa który wyciskal ostatnie soki z 8800gtx? I to nawet w sli


@aleroc: Crysis wyszedl w 2007, jest starszy niz wiekszysc wykopkow. A jednak jakos inny nowszy przyklad ci nie przyszedl do glowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niestety, bajery potrzebują mocy. Kiedyś tego nie było.


@login_cwiczebny: Były, marny zoomerze. Najpierw była era 3D, potem antystaling potem pixel shader potem był Crysis ze swoją fizyką, potem był poprawiony Crysis i developerzy powiedzieli 'skoro to zarabia, well fuck' im out'... i dopiero teraz coś sie zaczyna dziać.

Tylko że ja pamiętam coś takiego jak 'komputer multimedialny' i 'akcelarator grafiki trójwymiarowej' 'Voodoo' mimo że dopiero 3 dychy na karku. Jak wam
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że kiedyś kupowało się po prostu kartę z górnej półki która gwarantowała granie "wszystko na ultra" przez pewien czas


@Krs90: trochę lat już mam i nie kojarzę, żeby kiedykolwiek tak było, człowiek kupił sobie sprzęt z topwej półki i zawsze znalazło się coś, co chciało jeszcze więcej. No chyba że w czasach gier pokroju strzelania kwadratowym klockiem i rozdzielczościach 640x480
  • Odpowiedz