Wpis z mikrobloga

nie będę głosował na szurów

Głos pokładzie na 3 drogę


@Karp_Molotow XD

Ale widzę że kolega ma taką samą rozterek jak ja to może ja przedstawię swój tok rozumowania.
1. Najważniejsze to jak najmocniej osłabić PiS.
2. Ordynacja wyborcza w Polsce jest tak skonstruowana że więcej miejsc zdobywają większe partie
3. Więc żeby jak najmocniej osłabić PiS trzeba głosować na największą partię opozycyjną

Nie widzę aktualnie alternatywy dla takiego rozwiązania. No chyba
Trzecia droga to przybudówka platformy i nie będą mieli dużo do gadania.


@Mezomorfix: no i co z tego? wszystkie mniejsze partie nie mają nic do gadania. Łącznie z konfederacją i lewicą. Mogą co najwyżej pohuczeć sobie w sejmie. Z resztą KO to mój drugi wybór jakby trzecia droga nie istniała więc tym bardziej mi to nie przeszkadza.
Tak, pamiętam tą ich wersję wolności podczas "pandemii" Covida.


@Parmenides69: covid już ma każdy w dupie i już nikt się tym nie przejmuje. konfederacja (bo z tego co piszesz wynika że głosujesz na konfe) pomagała pisowi w lex tvn oraz była przeciwko aborcji popiera 500+ to się dopiero nazywa wolność XD
covid już ma każdy w dupie i już nikt się tym nie przejmuje


@zeszyt-w-kratke: Tak, po prostu zapomnijmy o tym powszechnym łamaniu praw obywatelskich, o 200k+ zmarłych przez te antyludzkie wymysły. Chyba tylko covidioci "zapomnieli" albo raczej chcieliby by inni zapomnieli.

pomagała pisowi w lex tvn


No niezbyt ale radzę poczytać o tym głosowaniu jeszcze raz bo widzę że nie rozumiesz różnicy pomiędzy wymogiem większości zwykłej i absolutnej w głosowaniu nad
Osobiście popieram konsensus jaki był wcześniej ale nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia w kontekście wolności obywatelskich.


@Parmenides69: dokładnie, aborcja to tylko element praw wolności. Niestety debile reagują na to jak byk na płachtę, i wnioskując po tym co ludzie piszą to w sumie można by ich zamknąć do obozów koncentracyjnych, byle mieli dostępną aborcję na życzenie to będzie dla nich większa wolność xD
1. Najważniejsze to jak najmocniej osłabić PiS.


@CheSlaw: tak samo pisali ludzie w wyborach 2 kadencje temu, głosować na pis byle odsunąć platformę xD

Takim debilnym podejściem to zawsze będzie duopol dwóch #!$%@? partii na zmianę, bo co 4 lata trzeba będzie "tych drugich" odsuwać od władzy. Jedyne racjonalne podejście to głosowanie na tego kogo się uważa za słuszne, wtedy ma się czyste sumienie że się nie jest sprzedajną dziwką i
światopogląd i gospodarkę.


@zeszyt-w-kratke: Oplułem monitor, gdy sobie wspomniałem ostatnie lata, jak zamordyści głosowali z pisem za blokadą gospodarki i zmuszaniu ludzi do wlewania w siebie preparatów genetycznych, o wątpliwej skuteczności. Do tego ta nieszczęsna likwidacja gotówki, socjal z pisem, 14 emerytura... kuźwa, aż nie chce się wymieniać dalej.
@zeszyt-w-kratke: ogólnie wolnościowa ale jak chodzi o np. wycofanie gotówki albo lockdowny to już nie za bardzo wolnościowa
Ja wiem, że konfa to sz(cz)ury i piąta kolumna ale według postulatów są najbardziej wolnościową partią (co nie zmienia faktu, że są #!$%@? warci)