Wpis z mikrobloga

@inflacja_biedaku: ok Oski xD
Daleki jestem od tego, żeby państwo rozdawało mieszkania za free, ale porównanie czegoś co jest niezbędne do życia do luksusowego auta jest delikatnie mówiąc: nie na miejscu.
W końcu, kto by to widział, żeby biedaki które nie urodziły się w dużym mieście i nie odziedziczyły mieszkania śmiały śmieć kupić sobie mieszkanie za uczciwą pracę.
co jest niezbędne do życia


@Sztywnesutkiszatana: w kartonie też można mieszkać na ulicy. Powiem więcej, na zachodzie mało kto jest właścicielem mieszkania i jakoś żyją? Nie widzę w tym nic złego, że ktoś będzie wynajmować całe życie pokój na spółkę z 3 gruzinami. Aha i odziedziczenie to nie jedyna droga. Sam mam 36lat i własny dom, spłaciłem całą hipotekę.
Aha i odziedziczenie to nie jedyna droga. Sam mam 36lat i własny dom, spłaciłem całą hipotekę.

@inflacja_biedaku: brawo ty, ja też mam już spłacone mieszkanie. Tobie i mi się udało więc jeb*ć resztę?
Sprawdzałeś może ile kosztowałby twój dom obecnie i czy byłoby cię ponownie na niego stać po jego obecnej cenie na kredyt z obecnym oprocentowaniem ?

Powiem więcej, na zachodzie mało kto jest właścicielem mieszkania i jakoś żyją?

I
@oskiro: jest dokładnie na odwrót, a strategia na zwycięstwo w monopoly polega na tym, że lądujesz w więzieniu i kosisz frajerów, którzy muszą bulić za chodzenie po planszy.
Tobie i mi się udało więc jeb*ć resztę?


@Sztywnesutkiszatana: a co to mi się poszczęściło? Wygrałem w lotto czy co? Napisałem to aby pokazać, że można i mieszkanie nie powinno być prawem tylko czymś na co stać tych którzy pracują i mają głowę na karku. Leserzy i inni mogą mieszkać u matki kątem.
I to jest sukces i cel, do którego mamy dążyć? Garstka landlordów i reszta roboli żyjących tylko po to, żeby płacić? Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sztywnesutkiszatana: fakt jest taki, że są bogaci i biedni. Ty chcesz wszystkich zrównać czyli wszystkim gówno. Ciewkawe tylko kto w twojej utopii będzie budował te mieszkania darmowe dla wszystkich. Czyżby nie landlordzi w postaci koorporacji
@inflacja_biedaku: gdzie napisałem coś o zrównywaniu, zacytujesz? Regulacja rynku != komunizm, ale widzę, że to przekracza twoje możliwości pojmowania xD Biedni i bogaci istnieli od zawsze ale to od regulacji rynku będzie zależało czy różnica pomiędzy nimi będzie się zwiększać czy zmniejszać. A co do określenia landlord to widocznie wszyscy Angole to komuchy xD