Wpis z mikrobloga

Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w historii telewizji i wciąż jako jedyny ma ocenę 10/10 na IMDB.

Słowo "Ozymandias" jest znane z wiersza Percy'ego Shelleya opublikowanego w 1818 roku, w którym wizerunek posągu Ozymandiasza opisuje nieunikniony upadek wszystkich przywódców i imperiów, niezależnie od tego, jak potężni byli w swoich czasach. W serialu widzimy Waltera White'a upadającego na piasek, jak to miało miejsce w przypadku słynnego posągu. W 2013 roku Breaking Bad wydało krótki film promocyjny, w którym Bryan Cranston przeczytał cały wiersz.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery tego odcinka

#seriale #breakingbad #ciekawostki
Castellano - Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w h...

źródło: 379098139_677376504397597_8630398518276305753_n

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@Castellano: najgorszy 5 sezon i jego otwarcie: Hank znajduje na sraczu Waltera najważniejszy dowód winy Waltera, pomijając już to, że Gale w jednym zeszycie opisuje cały proces produkcji i trzyma go sobie po prostu o tak w domu, a książkę z wierszami daje w prezencie Walterowi, w ktorej jest napisane czarno na białym, kto jest jego mistrzem gotowania mety. Dla mnie BB skończył się na 4 sezonie. Potem to już wymyślali
  • Odpowiedz
@Mike_19: Albo zglupiec. Takie przeganianie sie na intelektualnosc jest ultra slabe. BB to raczej papka bardzo main streamowa wiec jak tutaj doszukujecie sie intelektualnej uczty to troszku takie gimbo "It's so smart!". I nie neguje ze komus sie ten film podoba tylko ze zazwyczaj ktos sie przy tym wywyzsza ze jemu sie podoba znaczy ze on zrozumial, ze on madry a potem wraca do hotel paradise.
  • Odpowiedz
Ozymandias (Polish)

Podróżnik, wracający z starożytnej ziemi,
Rzekł do mnie: "Nóg olbrzymich z głazu dwoje sterczy
Wśród puszczy bez tułowia. W pobliżu za niemi
Tonie w piasku strzaskana twarz. Jej wzrok szyderczy,
Zacięte usta, wyraz zimnego rozkazu
Świadczą, iż rzeźbiarz dobrze na tej bryle głazu
Odtworzył skryte żądze, co, choć w poniewierce
Przetrwały rękę mistrza i mocarza serce.
A na podstawie napis dochował się cało:
"Ja jestem Ozymandias, król królów. Mocarze!
Patrzcie
  • Odpowiedz
@Marvel7

@mannoroth: @Castellano Wklejam tłumaczenie:

Pośród ogrodu siedzi ta królewska para.

Drzewa za nimi kwieciem umajone.

On całkiem młody, ona też niestara.

W swych dłoniach dzierżą berło i koronę.


Czy tak to było? Historia prawdziwa?

Nie moje słowa. Cudze majaczenia.

Lecz jeszcze palma mi nie... No nie odwala.

Choć świat się stara i szyki wciąż zmienia.


Pośród ogrodu zasiądę na chwilę.

Żeby posłuchać własnego oddechu.

Dobrze być mrówką i dobrze motylem.
  • Odpowiedz
  • 14
po #!$%@? kopiujesz gównowpisy z facebooka?


@vendel: bo lubię się dzielić ciekawymi rzeczami z ludźmi, co widać niektórym się spodobało, jak i również podkuwić jeszcze bardziej osoby, które zawsze są w swoim życiu #!$%@? na wszystko( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Castellano kilka dni temu czytałem tą samą ciekawostkę i tam też była informacja, że mija dokładnie 10 lat od premiery.

Premiera odcinka miała miejsce 15 września 2013, więc chyba trochę mijasz się z prawdą.
  • Odpowiedz
@bacanahali ok. Kumam. Nie pamietam tego. Nie jestem fanem kina. bb też nie obejrzałem do końca.

Powyższego odcinka też nie widzialem.

Sądziłem że strolowal ludzi a oni plusuja.
  • Odpowiedz
Oglądałem ten serial wieki temu i kompletnie nic z niego już nie pamiętam poza ogólnym zarysem fabuły, trzeba będzie jeszcze raz go przypomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ozymandias


@Castellano: oglądałem całe Breaking Bad i jakoś przeoczyłem wyjątkowość tego odcinka, bo nic nie pamiętam XD W ogóle cały ten serial wg mnie jest przehajpowany. Podobnie jak Rodzina Soprano (którą też obejrzałem w całości). Już ciekawszy był Better Call Saul, ale też tylko chwilami porywał, a dopiero na samym końcu było naprawdę ciekawie i zaskakująco (no ale zaczęli ginąć główni bohaterowie, więc łatwo wywołać tym emocje)
  • Odpowiedz
@dcz1337 tak, genialny serial, moje top 5 ever. Oglądając odcinek miałem poczucie takiego niepokoju, że to masakra. Ale też taką inna perełka z 9.9 i też uważaną za top of the top jest Connor's Wedding z Sukcesji, totalnie inny tonem na tle całego serialu odcinek, te emocje, te wybuchy ( ͡º ͜ʖ͡º) no i przede wszystkim genialna gra aktorska. Ale jestem kurtyzaną na ten serial i mogę
  • Odpowiedz