Wpis z mikrobloga

Jem 1700 kcal dziennie i nie mogę schudnąć od 2 miesięcy. Generalnie w większości przypadków tego typu można by było powiedzieć "źle liczysz", ale:
- mając 178 cm schudłem z 95 kg na 80 kg,
- chcę schudnąć jeszcze 5 kg,
- chudłem ok 0,5 kg tygodniowo trzymając dietę i chodząc na siłownie,
- na siłownie chodzę podobnie (3 razy tydzień, zawsze 30 min cardio + siłowe). Ponieważ przy okolicach 80 kg waga się zatrzymała, to zastanawiam się już czy jednak istnieje magiczne zwolnienie metabolizmu lub jakaś blokada przy określonej wadze. Powinienem coś zmienić, czekać cierpliwie?

#mirkokoksy #mikrokoksy
  • 29
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon wejdź na dietę ketogeniczną, zero węgli, max tłuszcze i białka - ja też wcześniej nie mogłem zejść a teraz to od początku lipca - 16kg.

Jeśli trenujesz siłowo - odrobina węgli jest wręcz wskazana.
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon nie słuchaj tych #!$%@? wyżej. Zejdź po prostu z Głodówki. Organizm się broni bo się gładzisz. 1700kcsl to za mało zdecydowanie. Wejdź sobie na 2 tygodnie na 2500, organizm odpocznie i zobaczysz co dalej, a i tak pewnie zrzucisz na tym
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: Miałem ten sam problem i pisałem jakiś czas temu. Okazało się, że tak jak mi mówili - za mało kcal spalałem. Miałem wtedy ok 78kg/176cm. Podbiłem dzienne kroki z 6k do 8k, do tego robię 3x interwały + 3x siłka. Obecnie jem 1800+ kcal i ważę niecałe 76, praca siedząca.
Przyjałem też strategie refeeda w weekend tj. sobota, niedziela dodaje ok 400-500kcal. Poparta badaniami metoda.
Więc myślę, że j.w zrób
  • Odpowiedz
@szmaragdowakawa:

Zejdź po prostu z Głodówki. Organizm się broni bo się gładzisz.


zawsze śmieszy XD

@cpt_foley:

wejdź na dietę ketogeniczną

XD

Jeśli trenujesz siłowo - odrobina węgli jest wręcz wskazana.

No to keto, czy nie keto? Keto light?

@SRzeyamlon Pokaż fitatu i opisz mniej więcej co jesz na tych 1700 kcal. Tak czy srak na 1700 kcal waga powinna spadać, więc może ktoś w nocy podaje Ci czekoladę w kroplówce.
  • Odpowiedz
@szmaragdowakawa: BMR pozostaje niezmienne nie ważne czy jesz 10000 kcal czy 100 kcal dziennie.
Jedne co się zmienia to TDEE, twój organizm się broni przy niskiej podaży kalorycznej zmniejszając twoją ruchliwość (NEAT) ale nie możliwe jest żeby nie zmniejszać swojej wagi mając podaż poniżej BMR.
Czy 1700 kcal to za mało zależy też już tylko od organizmu od OP, jeżeli nie jest w stanie tego utrzymać (a z jego opisu wynika
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: Masz #!$%@? nie aktywność, wręcz nazwałbym to leniuchowaniem. Pogłęb deficyt aktywnością najlepiej i waż się codziennie, porównuj tylko i wyłącznie średnie tygodniowe, wtedy masz pełniejszy obraz na wszystko.
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: za mała aktywność. Zwiększ ilość cardio (do tego nie przed treningiem siłowym a lepiej po) do tego trzaskaj codziennie ponad 10k kroków. Wtedy zleci tłuszcz nawet na 2k kcal. Inaczej będziesz musiał schodzić do głodowych kalorii, które w sumie już masz.
  • Odpowiedz
@cpt_foley: jeśli polecasz osobie trenującej na siłowni wejście na keto to chyba niewiele masz z nią wspólnego, idź zrób ciężki trening siłowy po śniadaniu białkowo tłuszczowym i daj znać jak było
  • Odpowiedz