Wpis z mikrobloga

Jeśli ktokolwiek z Was łudzi się, że afera wizowa obije się na sondażach, to uwaga, nie odbije się. Mój tato niestety jest PiSowcem. Kiedyś to był facet z głową, który oglądał wszystkie kanały informacyjne żeby wyrobić sobie opinie. Teraz jedyny słuszny kanał leci w domu. Coś mu w głowie przeskoczyło i blokada. Orędzie Grodzkiego? Tego łapówkarza? No daj dziecko spokój. Czasami podejmuję rozmowy, żeby jakkolwiek do niego dotrzeć, to się zaczyna. Przejął totalną argumentację pisowską, czyli kupa bzdur i podniesionego głosu, bo wiadomo, kto mówi głośniej ten ma rację. W ogóle to on pała taką nienawiścią do rudego, że to się w pale nie mieści. Ta nienawiść powoduje, że każda afera jest winą Tuska i on już się nawet nie zastanawia. Pisowcom to wystarczy, mają wroga, którym szczują. Propagadna działa doskonale. Ostatnio go spytałam czy zwyczajnie już nie ma dosyć słuchania o Tusku, bo przecież w wiadomościach w kółko, czy go to nie męczy, bo tak go nienawidzi, a ciągle o nim słyszy, czy go to nie dziwi, że całe wiadomości poświęcone są jednemu gościowi. Zaległa cisza. Jeszcze trochę powalczę, do wyborów jeszcze chwilka i jak tylko uda mi się zasiać ziarno niepewnosci to będe z siebie dumna, bo z dnia na dzień upewniam się w tym, że staruszka nie zmienię
#aferawizowa #propaganda #tvpiscodzienny
  • 139
@linca_pau a ja powiem Ci, żebyś drążyła. Moja babcia, była nauczycielka, była wierną pisiorką od 2005 roku. W rodzinie było wszystko to o czym piszesz w kontekście swojego ojca. Zawsze śmieszyło mnie z jaką ekscytacja chciala mi przekazać co takiego mówiła premier Szydło czy Morawiecki. Kłótnie, czasami wyzwiska, ale systematycznie merytorycznymi argumentami starałem się ją przekonać. Udało się podczas wyborów prezydenckich i teraz również nie będzie głosować na PiS. Ciężko było, ale
@linca_pau: Miałem sen PiS przejebuje z kretesem i wylatują poza sejm, najbardziej mnie cieszyło że ich buk Jarek upadł i teraz wyznawcy będą się tułać po Polsce bez celu, bez wieczornej porcji szamba propagandowego, bez szczucia na drugiego człowieka. Od rana mam bardzo dobry humor.
@linca_pau: Nie jesteś sama, mój jest identyczny. Najgorsze że on jest na emigracji i ma dostęp do Internetu od dobrych 10 lat. Jednak to nie działa ogląda tylko to co dla niego odpowiednie. Nie istnieje nic innego jak tvp reszta to niemieckie gazety i portale. Nie da się przemówić. A jak już przyzna rację bo się dowie o jakiejś aferze to mówi nie powinno tak być, i dalej jedzie a wiesz
trudno to źródło podejrzewać o popieranie pisu a wychodzi na to, że afera jest 'nieco' rozdmuchana

@Amelinowy: Ale łatwo oko-press podejrzewać o negowanie jakiejkolwiek krytyki kolorowych imigrantów - więc jeśli oni piszą, że afera jest rozdmuchana to nie dlatego, że sprzyjają PiS, tylko dlatego, że boli ich pokazywanie jak kolorowi cwaniacy wjeżdżają do Polski dzięki "pomocy" białych cwaniaków.
@linca_pau:
Postaraj się powstrzymać od nawracania ojca na jedyną słuszną drogę. Nie przekonuj, nie namawiaj, bo to wywołuje tylko opór i przynosi odwrotny efekt. Dodatkowo to protekcjonalne traktowanie: jak mam rację, a ty się mylisz. Twój ojciec ma pełne prawo do wyboru swojej wersji rzeczywistości - uszanuj to, chociaż to jest naprawdę trudne.

Skoro po twojej uwadze o Tusku zamilkł na chwilę, to mam taką propozycję:) Następnym razem w twojej obecności
Wychodzi na to ze wszystkich pisowcow 50+ nalezy utylizowac bo i tak nic z nich nie bedzie ¯\(ツ)/¯ moj stary to samo, kiedys byl za PO a teraz jest pisowcem z ktorym nie da sie normalnej dyskusji prowadzic. Domena starych ludzi ze daja sie bardzo latwo zmanipulowac.
Coś mu w głowie przeskoczyło i blokada.


@linca_pau: W pewnym wieku ludzie czują się już zmęczeni i przestają myśleć samodzielnie, przestają krytycznie analizować i poszukiwać. Wolą oprzeć się jak osioł na czymś co im mniej więcej pasuje i broń boże tego nie kwestionować, bo to im zakłócałoby święty spokój.

To się po prostu nazywa starość.
@BoleKk87: a czy w drugą stronę słuchanie rudego to nie pralnia mózgu? Przez lata było haha głupi kaczor zimny Lech i co to już nie jest mowa nienawiści? Zabierz tacie dowód przecież to wasza dobra rada. Starsi ludzie mają prawo do wyrobionej opinie a 20 latkowie pamiętający Tuska z garnuszka mamy może lepiej się nie odzywają.
@linca_pau: Powinnaś uderzać w przykłady z życia wzięte, a nie abstrakcyjne, których ten elektorat nie obejmie głową. Przekonaj go tym, że ta partia szkodzi Twoim prawom, że były przypadki kobiet, które nie miały zapewnionej odpowiedniej opieki ze względu na ewidentny efekt mrożący jaki osiągnięto w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego.
Ma chodzić o Ciebie.
Nie przekonasz do go wygaszenia nienawiści do ludzi, którzy byli mu obrzydzani dzień w dzień od 8