Wpis z mikrobloga

W poniedziałek zaczynam nową pracę jako java dev (ʘʘ)
Macie jakieś protipy jak dobrze się "zonboardować"? Na co zwracać uwagę, jak się zachowywać, może coś pamiętacie, czego nie zrobiliście na początku pracy, a potem pomyśleliście sobie po pół roku pracy np. "kurde mogłem to notować, mogłem coś tam..."
#programowanie #pracait #it #programista15k
  • 23
  • Odpowiedz
@mirek_dev: generalnie to w IT panuje taka zasada, że musisz często jeść rybę. Pierwszego dnia przyjdź z puszką makreli na śniadanie, jak zobaczą co jesz (najlepiej przy biurku) to się szybko zaaklimatyzujesz.
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: czyli pasuje notowac bo będzie dużo informacji na raz


@mirek_dev: byc może tak, być może każdy cie obsra i bedziesz czytal losowa dokumentacje ktora znajdziesz gdzies na sharepoincie/confluence/gdziekolwiek. co firma to obyczaj, sam zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie martw się tym, jak dobry jesteś, tylko czy jesteś spoko. jak cię ludzie lubią, to dużo wybaczą. jak zobaczą, że jesteś zjebem, to możesz
  • Odpowiedz
@mirek_dev: notuj infrastrukturę- nic tak nie irytuje administracji, jak kolejny zbłąkany dev, który przyłazi się pytać jak wygląda jego środowisko, na którym ma pracować xD
No dosłownie "ja tam nie wiem, bo mówili że dostanę klawiaturę i będę pisał kod" xD
  • Odpowiedz
ej co to znaczy? xD


@nick230: był sobie taki jaca na tagu. Stał się swoistym memem, zawsze narzekał na zapiernicz w sprintach, na scrummastera i cały czas powtarzał że zaraz zmieni pracę. jakoś rok temu usunął konto
  • Odpowiedz
@mirek_dev: Musisz pokazać, że jestes aktywny i towarzyski. Ciągle wbijaj twojemu teamowi meetingi w outlooku, co najmniej jeden dziennie. Wysyłaj im też dużo gifów z minionkami, niech wiedzą, że jesteś zabawny.
  • Odpowiedz